ХАРЬКОВ

Станіслав Косінов: в парламенті є кому захищати селян.

0

У вівторок розпочалась шоста сесія Верховної Ради. Осінь у депутатів мусить бути спекотною: до порядку денного внесено 979 питань, які з урахуванням усіх проектів нараховують понад 1300 законів, кодексів та окремих постанов ВР. Не минучі й передвиборчі баталії, бо кілька кандидатів у президенти сидять у залі ВР . Від цієї ж сесії оглядачі очікують значного посилення аграрного лобі в парламенті. На їх думку, спікер Володимир Литвин у ролі лідера Народної аграрної партії перетворить її на одну з впливовіших на політичній арені. Про перспективи і наміри аграрноі фракції, про останні дії виконавчої влади щодо підтримки сільськогосподарської галузі ми розмовляємо з членом НАПУ, народним депутатом України, харків”янином Станіславом Косіновим.

— Станіславе Анатолійовичу, цього року влада заявляла про кардинальні зміни, спрямовані на захистит селян. Щось їй вдалося?

— Я вважаю, що так. Подивіться: в більшості регіонів Украиїни подешевшав хліб. В Харківській області ціна на так звані соціальні сорти зменшилась на 5-14 копійок. Це нормальна світова практика: врожай зібраний, і виробник зерна встановлює конкурентну ціну хлібзводам,а ті вже - на свою продукцию. В нас донедавна все було навпаки: ціну регулювали посередники, занижуючи її для селян, а державі і хлібзаводам продавали вже в багато разів дорожче. Уряд Януковича зробив кілька важливих кроків: встановив захищений закупівельний мінімум - 750-800 гривень за тону, не допустив посередників до наповнення Підсумок - маємо недорогий хліб зараз і гарантований запас зерна у Держрезеві до наступного врожаю.

До речі, останній указ президента, виданий наприкінці серпня, також стосується підтримки сільгоспвиробників. Він має назву “Про заходи щодо розвитку аграрного ринку”. Леонід Кучма доручив Кабміну знайти державні кошти на здешевлення кредитів для селян, а також передбачити в бюджеті на 2005 рік суму на здіснення закупівель основних видів сільскогосподарської продукції. Тепер черга Верховної Ради під час розгляду проекту бюджету підтримати ці видатки.

— Так, голова парламенту і лидер Аграрної партії Володимир Литвин, минулої суботи вже заявив, що бюджет не пройде парламент, якщо в ньому не будуть враховані інтереси села. Ви підримуєте його впевненість?

— Цілком! Це в інтересах усіх політичних сил в Верховній Раді. Інша річ, що дехто роздає аванси селянам, бо це 19 мільйонів виборців, 40 відсотків населення України. Але народна аграрна партія на сьогодні едина політична сила, яка реально підтримує селян в Верховній Раді та поза її межами. Тим більш я радий з того, що останнім часом представництво саме аграріів в парламенті збільшується і набуває впливу. До нас збираються неполітизовані патріоти.

— Ви про Володимира Литвина? Його згода очолити Аграрну партію здивувало багатьох...

—Володимир Михайлович недарма обрав саме нашу партію. Він родом із села і проблеми аграріїв йому близькі. А здивовані, мабуть, очікували від нього спроби самостійної реализаціі політичних амбіцій. В дуже важкому політичному становищі Литвин знаходив компроміси і порядно поводився з усіма політичними силами. Може, саме останні гарячі події в залі засідань схилила спікера до підтримки стабільного професіоналізму, нагадаю, що з”їзд Аграрної партіі висунув кандидатом у президанти Вікторя Януковича.

Очоливши Народну аграрну партію, Володимир Литвин обрав собі опору на майбутнє. Сподіваюсь, за його допомогою парламент комплексно підійде до аграрної реформи. Такою, як вона повинна бути, а не до банального переділу власності.. Погодьтеся, якою б настирною не була фракція, голос голови Верховної Ради є достатньо впливовим.

— Які саме закони необхідно прийняти Верховній Раді для здійснення аграрної реформи?

— Справа в тому, що в Україні вже прийнято понад 40 законодавчих актів, спрямованих на розвиток агропромислового комплексу. Необхідно забезпечити їх виконання, а не звинувачувати парламент у неприйнятті законів, що будуть діяти на користь селян. На цьому наголосив Володимир Литвин під час засідання ради з питань місцевого самоврядування,де одним з питань було фінансування АПК в 2005 році.

На розгояді в парламенті зараз перебуває ще 158 законопроектівґ. пов”язаних з реформю сільскогосподарськоїї галузі. Головні проблеми, які потребують вирішення - безробіття на селі, півмільйона жителів села вважаються безробітними. Крім того - проблема газифікації сіл, будівництво доріг, мережи дитячих садів і шкіл. За єдиною думкою депутатів-аграріїв, на це повинно бути направлено неменш 10% від загальних витрат державног бюджету, і це повинні бути реальні, живі кошти.

Газета "Слбідський край"

Новости партнеров

Loading...

Новости Trembita.info

Последние новости

15:41

«Шахтер» проведет открытую тренировку в Харькове

15:38

Германия поможет переселенцам с Донбасса

15:29

Возле «Металлиста» запретят ездить автомобилям

14:57

За разбой двум мужчинам грозит до десяти лет тюрьмы

14:49

В зоопарке Харькова слонов выпустили на прогулку (ФОТО, ВИДЕО)

Архив

kharkov.comments.ua

block2

kharkov.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus