У Харкові викрили учасників двох злочинних угруповань

Кіберполіція Харківщини викрила учасників злочинних угрупувань, які привласнили майже 2 млн грн за допомогою фішингу

Зловмисники діяли за аналогічними схемами: отримували дані банківських карт громадян за допомогою фішингових посилань, які копіювали інтерфейс сторінок онлайн-банкінгів, сайтів платформ оголошень, інтернет-магазинів тощо. Від протиправних дій постраждали більше тисячі громадян. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Нацполіції України.

Учасників двох злочинних груп викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам у Харківській області спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції та за сприяння співробітників служб безпеки Монобанку та ПриватБанку.

В одному угрупованні об’єдналися 13 осіб, які створили та адміністрували спільноту в "Телеграм", де розміщували інструкції та фішингові посилання для інших членів шахрайської групи. Далі зловмисники в месенджерах розсилали ці посилання під виглядом пропозицій оформлення фінансових виплат, отримання коштів за проданий товар. Дані, введені користувачами на фішингових сайтах, автоматично ставали відомі фігурантам.

Організатор схеми здійснював компрометацію платіжних карток клієнтів банку та за допомогою платіжних систем "виводив" гроші потерпілих на підконтрольні рахунки.

Аналогічну схему реалізували і троє жителів Дніпропетровщини.

За оперативними даними, від протиправних дій обох злочинних угруповань постраждала щонайменше тисяча осіб. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, становить майже два мільйони гривень.

В оселях фігурантів правоохоронці провели обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, гроші та SIM-карти.

Відкрито кримінальні провадження за ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Фігурантам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Оголошено підозри п‘ятьом членам організованих груп, трьох з яких затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора.

Кіберполіція нагадує громадянам про небезпеку переходу за підозрілими гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. На фішинг можуть вказувати будь-які відмінності в URL-адресі. Поліція рекомендує ніколи не вводити конфіденційні дані на підозрілих сайтах.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харкові та області заборонили проведення масових заходах: є винятки

На Харківщині затвердили перелік безпечних місць, в яких рекомендується проводити масові заходи

Таке рішення ухвалили під час засідання Ради оборони Харківської області 28 березня, інформують "Коментарі. Харків".

Термін його виконання встановлений на період дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Як зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська, 16 об’єктів Харківщини потрапили до переліку безпечних місць, в яких рекомендується проводити масові заходи. Зокрема, у Харкові туди ввійшли метрополітен, "ЄрміловЦентр", мала зала ХНАТОБу.

"Було визначено спеціально відведені місця для проведення масових заходів задля безпеки наших громадян. Адже, на жаль, в усій Харківській області є велика загроза ракетних обстрілів. Якщо проводяться певні вистави, концерти або виставки люди мають бути спокійні за свою безпеку. Тому заклади можуть облаштовувати власні підвали за визначеними державними будівельними нормами", – сказала Віта Ковальська.

Крім визначеного списку, заходи можна проводити у місцях, які відповідають нормам ДБН В.2.2-5-97 "Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту". Зокрема, зовнішні огороджувальні конструкції повинні витримувати навантаження від вибуху та вибухової хвилі згідно з одним із чотирьох класів захисних споруд.

Також на території Харківської області заборонено проводити масові заходи на відкритому просторі з кількістю учасників та глядачів понад 50 осіб. Проте, це не стосується проведення поховальних ритуалів та заходів, пов’язаних з вшануванням загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.

Читайте также