Харків’янин поскаржився омбудсмену на комунальників: результат
У Харкові поновили право 100 мешканців на отримання послуги з управління багатоквартирним будинком.
До Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся мешканець Харкова та повідомив, що комунальне підприємство, яке є виконавцем послуги з управління багатоквартирним будинком, відмовляється проводити ремонт і фарбування цоколя будинку, в якому він проживає. При цьому, в сусідніх багатоквартирних будинках такі роботи були проведені комунальним підприємством. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію омбудсмена Дмитра Лубінця.
Заявник зазначив, що він вчасно та в повному обсязі сплачує за послугу з управління багатоквартирним будинком, а тому просить посприяти у вирішення окресленого питання.
У Офісі Уповноваженого з прав людини роз’яснили, що відповідно до пункту 12 частини першої статті 1 Закону України "про житлово-комунальні послуги" (далі – Закон) послуга з управління багатоквартирним будинком – результат господарської діяльності суб’єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.
Згідно з абзацом першим пунктом 1 частини першої статті 5 Закону, послуга з управління багатоквартирним будинком включає, зокрема поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.
Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 712 (далі – Правила), визначають порядок надання послуги з управління, оплату послуги з управління, права та обов’язки співвласника, права та обов’язки управителя, відповідальність, припинення надання послуги з управління, інші питання щодо вказаної послуги.
Відповідно до пункту 10 Правил, під час надання послуги з управління управитель забезпечує виконання робіт та послуг з утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, що входять до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території з урахуванням обов’язкового переліку робіт та послуг.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:
У метрошколі Харкова збільшується кількість дітей – Ігор Терехов
Перші тижні показали, що навчання школярів у метро – дуже потужний, вдалий досвід для Харкова. Про це мер Харкова Ігор Терехов розповів в етері національного телемарафону, інформують "Коментарі. Харків".
"Хочу сказати, що кількість школярів зросла. Якщо спочатку це була 1000 школярів, які пішли з 1 вересня в метрошколу, то зараз ми вже маємо 1064 учні, є певний попит на те, щоб облаштовувати нові класи, що ми зараз і робимо, в метро", – повідомив міський голова.
Як планують роботу метрополітену та навчання, і коли діти сядуть за парти реальних шкіл – читайте за посиланням.