У російських пабліках розганяють фейк про Харків (ФОТО, ВІДЕО)

Відео з постів виявилось пожежею у Москві

Проросійські пабліки та сайти активно поширюють відео, яке підписують, що нібито у Харкові горить військомат. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківського антикорупційного центру.


Так, один з проросійських пабліків повідомляє, що нібито “харківські військкомати не витримують “спекотної” мобілізаційної кампанії”.

“У Шевченківському районі Харкова згорів військкомат. Судячи з відеозапису, спалах був навмисним. Місцеві партизани не бажають могилізуватися до ЗСУ та згадують старі, але ефективні методи боротьби з окупантами”, – йдеться у повідомленні.


Відео з підписом, що нібито у Харкові горів військомат з’явились також у Твітері та Youtube.

Варто зазначити, що відразу в коментарях читачі засумнівались у правдивості відео.

Зокрема, користувачі зазначили, що листя на деревах сигналізують про те, що пожежа відбувається не зараз. Та й що цьому відео багато років.

Пресслужба облуправління ДСНС не повідомляла про жодні пожежі в військоматах міста в останні дні

Щодо самого відео, то ХАЦ вдалось його ідентифікувати.

Повна версія відео є на сервісі Shutterstock. За даними підпису під відео, пожежа відбулась у Москві 20 травня 2014 року.


На Youtube є відео пожежі на вулиці Вернадського в Москві, коли згоріло житло для будівельників.

В антикор центрі зазначають, що російська пропаганда дуже активно використовує фото та відеофейки.


Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Як харків’янам дізнатися про стан безпеки своїх близьких

Тепер можна отримувати сповіщення про стан безпеки рідних людей.

Застосунок Dobre допоможе дізнатися інформацію про рідних з окупованих або небезпечних територій. Додаток працює навіть за слабкого сигналу мережі оператора. Програма дозволяє не турбувати їх постійними дзвінками та питаннями на кшталт "Як ти?". Цю інформацію можна отримати автоматично та в будь-який час. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Мінреінтеграції України.

У додатку абонент створює базу контактів, яким передає свій статус. "Зелений" показує, що у людини все добре. "Червоний" сигналізує про небезпеку та потребу у допомозі. Від них отримує аналогічну інформацію. Користувач може самостійно налаштовувати періоди, коли йому приходитимуть сповіщення про статус його контактів.

Якщо за встановлений інтервал часу вони не оновлюють інформацію про себе, всі контакти отримають сповіщення про можливе виникнення проблеми. Завантажити застосунок можна на Android та iOS.

Читайте также