На Харківщині розроблять новий Регіональний план поводження з відходами
Нове будівництво планують почати наступного року.
Необхідність створення нового плану поводження з відходами у Харківській області розглянули 10 березня на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.
Під час виступу заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов зазначив, що наразі на території Харківщини обліковується 79 місць видалення твердих побутових відходів та 6 полігонів промислових відходів.
"На жаль, раніше допускалися численні правопорушення законодавства під час експлуатації побутових відходів. Попередніми програмами намагалися вирішити проблему, але вона потребує зовсім іншого підходу. Нині в цьому питанні допоможе закон європейського зразка щодо поводження з відходами, який ухвалили минулого року", – розповів Євген Іванов.
Окрім цього, він додав, що раніше було розпочато будівництво більш сучасних комплексів з переробки відходів у Богодухові, Люботині, Вовчанську. Проте нині у Вовчанську це будівництво заморожено.
"У Богодухові вдалося ввести першу чергу в експлуатацію у 2017 році. Але цього замало. Враховуючи такий стан справ, за дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова спільно з Міндовкілля пропонуємо в регіоні розробити новий план поводження з відходами", – сказав Євген Іванов.
Як він наголосив, це посилить спроможності регіональних та місцевих органів влади, а також допоможе впровадити досвід Європейського Союзу в сферах захисту навколишнього середовища та протидії кліматичним змінам.
"Подібний проєкт вже успішно працює на Київщині та ще в деяких регіонах України. У нас були зроблені перші кроки щодо розробки нового Регіонального плану управління відходами, який буде включати в себе нормальну логістику. Ми сподіваємося, що спільними зусиллями за цей рік саме здійснимо розробку плану, технічного завдання проєкту документації. І, можливо, що вже з наступного року зможемо стати до будування", – підкреслив Євген Іванов.
Планується, що проєкт частково співфінансуватиметься партнерами з ЄС, а також кошти виділять з державного бюджету.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:
Екологічні збитки Харкову сягають 200 млрд гривень: подробиці
Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відбулося сьогодні, 10 березня, у місті Харкові. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посланням на інформацію Харківської міської ради.
В рамках заходу Харківський міський голова Ігор Терехов доповів про поточну екологічну ситуацію в місті. Зокрема, він зазначив, що військова агресія стала одним із основних чинників забруднення навколишнього середовища. За попередніми підрахунками, завдані екологічні збитки сягають 200 млрд грн.
Мер зазначив, що через постійні обстріли у Харкові було пошкоджено понад 5,5 тис. об’єктів. Ці руйнування призвели до колосального накопичення будівельного сміття: залишків різноманітних матеріалів, пластику та скла, які потребують термінової переробки.
Ігор Терехов повідомив, що захоронення основної маси відходів здійснюється на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів, робота якого через регулярні обстріли була відновлена лише у вересні 2022 року. Протягом шести місяців сміття та відходи від руйнувань вивозилися на пр. Льва Ландау. Зараз на полігоні працює дробильна машина для переробки будівельного сміття, але її потужності не вистачає.
Також Ігор Терехов звернув увагу на погіршення показників атмосферного повітря. За його словами, через постійні обстріли у Харкові сталося чимало пожеж, у тому числі значних, які супроводжувалися викидами в атмосферу продуктів горіння.
"Впевнений, що разом ми знайдемо шляхи розв'язання зазначених проблем, реалізуємо всі поставлені завдання та відродимо міське еко-середовище", - наголосив мер Харкова.