Біг проти сміття: харків'янин збирає відходи під час пробіжок

Біг проти сміття: харків'янин збирає відходи під час пробіжок

Харків'янин Сергій Прескорнік щодня встає з першими променями сонця і вже о 5 ранку починає пробіжку, роблячи наше місто чистішим. З парою пакетів в руках чоловік намотує кілометри, збираючи розкидане в траві, під деревами і на узбіччях сміття. Багато хто визнав 29-річного Сергія за дивака, одного разу навіть за безхатченка, але, виявляється, нове для України захоплення набирає все більшої популярності у світі і називається плоггінг.

Прийняли за безхатченка

Багато років Сергій займається бігом, бере участь у різних змаганнях і марафонах, де не один раз перемагав. Біг займає настільки важливе місце в житті хлопця, що друзі і передплатники в соцмережах називають його "бегущая борода".

Рік тому харків'янин спробував об'єднати спорт з турботою про екологію. "Якось з друзями ми приїхали на пляж, де було дуже-дуже брудно. Ми прибрали місце для відпочинку, а потім я побачив по телевізору, що в Європі набирає обертів плоггінг. Я зайшов у Гугл, почитав про це докладніше, подивився відео, мені сподобалася ідея і я вирішив спробувати", - розповів "Коментарям" Сергій.

Плоггінг народився в Швеції і позначає процес збору сміття під час пробіжки (від шведського plocka upp- "піднімати", і jogging - "біг підтюпцем").

На полювання за відходами харків'янин часто вибігає в ліс біля озера на Основі, недалеко від свого будинку. Одягає рукавички і спеціальний пояс з кишенями, куди кладе пару пакетів. Чого в них тільки не збирає: пляшки і банки з-під пива і напоїв, пачки з-під сигарет, памперси, серветки, папірці, засоби гігієни... За одну пробіжку хлопець очищає ліс від 2-4 кг сміття.

Спочатку Сергій відчував якусь незручність, але зараз абсолютно не соромиться, і плоггінг вже ввійшов у звичку. "У мене є тренувальний план з бігу, і я чергую спортивні навантаження з плоггінгом, яким займаюся кілька разів на тиждень. Таким способом відпочиваю від великих навантажень", - поділився Сергій.

На збір сміття чоловік відправляється у формі і кросівках, що зносилися. Через старий одяг і густу бороду Сергія навіть прийняли за безхатченка. "Замість лісу я біг по району, і на мене звернули увагу люди, які рано вранці їхали на роботу. Одна жінка сказала: "Глянь, бомжі вже спортивні стали, і сміття збирають", - посміхається хлопець.

Своєю екопробіжкою Сергій одного разу здивував і товариша: він поцікавився у бігуна, чи все з ним в порядку, на що той відповів: "У мене все нормально, гроші є, я живу нормально, це просто така акція". А працює Сергій керуючим у барбер-шопі.

Зараз друзі бігуна вже не дивуються, а підтримують, дякують і навіть наслідують приклад. Найближчий однодумець Сергія - дружина, яка разом з ним теж займається плогінгом.

Знайшов телефон і гаманець

За останній місяць харків'янин зібрав більше 60 кг сміття. Однак чистіше в лісі не стало. "Люди продовжують смітити, жахливо брудно після свят", - каже бігун. На жаль, сортувати сміття він не встигає, розподіляє тільки свої домашні відходи.

Зустрічалися харків'янину в лісі і зовсім не сміттєві знахідки. Одного разу він підібрав гаманець з грошима та документами, який сильно намок. На пошук господині знадобилося три дні, а коли жінка зустрілася з Сергієм, то розплакалася і до останнього не вірила, що він не шахрай, і нічого не вимагає натомість. Іншим разом бігунові пощастило знайти загублений телефон.

Перехожі про пробіжки розпитують Сергія рідко, але багато хто цікавиться в соцмережах, і теж починає займатися плогінгом. У Сергія вже є послідовники в Харкові, Росії, харків'янин надихнув навіть друзів в Італії та Франції, але там "улов", звичайно, не порівняти з нашим, - пару папірців і банок.

Зараз Сергій з однодумцями створює громадську організацію "Чиста Україна", під брендом якої хоче просувати плогінг по всій країні. Команда вже проводила кілька акцій, поєднуючи безкоштовні тренування з бігу з прибиранням сміття. Сергій додає, що крім ідейного наповнення, плогінг ще і дуже ефективний вид фітнесу, оскільки збирання сміття вимагає постійних нахилів в різні боки. Якщо Біжуча Борода надихнув вас, то після пробіжки не забудьте поділитися в соціальних мережах своїм фото із зібраним сміттям і з хештегом #plogging. Можливо, ваш приклад заразить інших, а значить, світ - стане чистіше.

Читайте также