Мандрівники дізналися, як звучав довоєнний Харків

Випуск тревел-шоу про Харків був знятий ще до повномасштабного вторгнення

24 вересня вийшов пілотний випуск проєкту "Як звучить світ… Україна" про Харків. Про це "Коментарі. Харків" повідомляють з посиланням на інформацію видання "Лірум".

Серія у Харкові була відзнята за два місяці до початку повномасштабного вторгнення. Проєкт "Як звучить світ… Україна" створили Наталія та Євген Синельникові. У першому сезоні показали п'ять міст — Київ, Львів, Одесу, Чернігів та Карпати. Ці епізоди відзняли після 24 лютого 2022 року. Звуки кожного з цих міст записав ведучий проєкту Євген Філатов. Згодом він випустив альбом композицій зі звучанням українських міст. Шоста серія проєкту — про Харків. Відео про місто відзняли ще до повномасштабного вторгнення.

"Ми довго вагалися, чи викладати дане відео, адже воно було знято російською мовою, якою, власне, і говорило місто здебільшого. Але все ж вирішили переозвучити Євгена і дати можливість людям почути мирний, довоєнний Харків. На нашу думку, випуск досить чутливий, адже усвідомлення того, що та сама Салтівка, в якій бурлило життя, нині частково зруйнована, викликає сум, але водночас і гордість за харків’ян, які вистояли, не здалися та відстояли це прекрасне місто. Це відеозгадка, яким Харків був, і ми впевнені, воно таким ще стане після перемоги", — прокоментували випуск Євген та Наталія Синельникові.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про видання у Харкові книги за мотивами вистави лялькового театру. Видавництво "Асса" презентувало спільний проєкт з Харківським театром ляльок імені В.А. Афанасьєва. Це артбук за мотивами вистави "Жираф Монс. Харківська історія воєнної весни". Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію з соцмереж видавництва. П’єса Олега Михайлова переповідає харківську міську легенду про жирафа, який втік з зоопарку під час нацистської окупації Харкова та ховався від бомбардувань в одному з під’їздів. Зрештою, тварину застрелили німці, проте у постановці режисерки Оксани Дмітрієвої історія має щасливий фінал.  Над створенням книги також працювали художник Костянтин Зоркін та фотограф Костянтин Лизогуб. Частина коштів від її продажу піде на підтримку театру ляльок, який через війну не може зараз ставити спектаклі у Харкові.

Читайте также