У Харківській області водії частіше стають винуватцями ДТП, ніж пішоходи

У Харківській області водії частіше стають винуватцями ДТП, ніж пішоходи

У Харкові триває виїзне засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності. Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова назвала головні причини смертельних ДТП.

За її словами, на першому місці класичне перевищення швидкості – понад тисяча загиблих із початку 2021 року, на другому – порушення правил маневрування, на третьому – виїзд на зустріч, на четвертому – пішоходи, які переходять дорогу у недозволеному місці.

Нагадаємо, за її словами, за 10 місяців 2021 року в Україні всього зареєстрували 11 тисяч кримінальних проваджень за ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху чи експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). При цьому з усіх ДТП 1844 року закінчилися смертю.

Контекст:

У Харкові 11 листопада на пр. Науки водій на пішохідному переході збив двох 13-річних дітей, які йшли на зелений сигнал світлофора. Спікер обласної прокуратури Дмитро Чубенко розповів, хто був за кермом. За словами Дмитра, чоловікові 34 роки й він ніде офіційно не працює. При цьому автомобіль належить взагалі не йому, а нікому юридичній особі. У соцмережах почала поширюватися інформація, що водій є сином чиновника, але це виявилося неправдою.

Увечері 26 жовтня суспільство потрясла звістка про смертельну ДТП на перехресті проспектів Героїв Сталінграда та Гагаріна у Харкові. Внаслідок аварії загинула людина, ще трьох із тяжкими травмами доставлено до лікарні. Аварія сталася близько 20:40 на перехресті проспектів Героїв Сталінграда та Гагаріна. Автомобіль Infiniti на величезній швидкості, порушивши правила дорожнього руху, зіштовхнувся із Chevrolet, 58-річний водій якого загинув на місці. 34 роки, і він ніде офіційно не працює. При цьому автомобіль належить взагалі не йому, а нікому юридичній особі. У соцмережах почала поширюватися інформація, що водій є сином чиновника, але це виявилося неправдою.

На засіданні прокурор регіону Олександр Фільчаков розповів, що з початку 2021 року неповнолітні за кермом автомобілів скоїли 245 адміністративних правопорушень, а це більш ніж на чверть більше за торішні показники.

Читайте также