"Довічні пацієнти" - у Харківському хоспісі на 300 невиліковно-хворих дітей є всього 20 місць

Мобільна бригада надає медичну допомогу більше 300 паліативним хворим дітям на дому, адже в хоспісі для стаціонарного лікування є місця лише для 20

У Харкові на базі 5-ої міської дитячої лікарні у 2018 році створили відділення паліативної допомоги - дитячий хоспіс. Наразі системі дитячого паліативу значну допомогу надають громадські волонтерські та благодійні організації. Про стан розвитку хоспісу розповіли у прес-службі харківської мерії.

Наразі під наглядом лікарів хоспісу перебувають 300 дітей, 20 з них знаходяться у хоспісі постійно. Не через те, що дітей, які потребують у постійному нагляді у Харкові лише 20, а через те, що у відділенні є всього 20 ліжок. Потрапити дитині у хоспіс не просто. Для цього батьки мають надати довідки або про медичні показання - необхідність постійного професійного медичного догляду, або про соціальні - неможливість догляду у домашніх умовах.

Неможливо, навіть, за наявності соціальних чи медичних показань, потрапити до хоспісу тяжко хворим дітям, у яких є інфекційні захворювання, психічні розлади, або захворювання шкіри.

Заввідділенням паліативної допомоги дитячої лікарні Олена Помазуновська розповідає, що стаціонарно у хоспісі перебувають діти з неврологіями, хромосомними аномаліями, вродженими вадами. Для них складають індивідуальну програму лікування, харчування, спостереження та реабілітації.

Також у хоспісі можна отримати психологічну допомогу, як дітям, так і їхнім батькам та персоналу.

"Усі пацієнти спостерігаються тут довічно. Ми підтримуємо напрямок хоспісної та респісної допомоги. Вся сім'я дитини спостерігається у нас. Паліативний статус - не хронічний, дитина може одужати", - розповіла завідувачка.

За її словами вже рік працюють мобільні бригади хоспісу, які надали медичні послуги на дому більше ніж 300 дітям. До складу бригади входить декілька лікарів, залежно від потреб дитини це можуть бути УЗД-фахівець, педіатр, логопед, психолог. Також до таких бригад планують включити ортопеда та інших фахівців.

На базі хоспісу працює громадська Благодійна рада, яка покликана забезпечити права громадян та нагляд за отриманням та розподілом благодійних внесків та пожертв від юридичних та фізичних осіб.

Для довідки: паліативна допомога дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та членів їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини (ВООЗ, 2002). Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя у його фінальній стадії, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта наприкінці земного життя.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, що на Харківщині цілий рік не могли освоїти бюджетні кошти, які виділили на будівництво онкологічного центру, тому просто повернули їх в бюджет і вдруге вже виділити не змогли.

Читайте также