У Харкові на вилов безпритульних домашніх тварин витратять 7,5 мільйонів гривень

Закупівля стосується вилову, ветеринарної обробки, біостерилізації, вакцинації та утримання тварин у Харкові.

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради оголосило закупівлю щодо вилову безпритульних домашніх тварин на території міста на загальну суму в 7,5 млн. грн. Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”, інформують "Коментарі. Харків".

Аукціон запланований на 16 травня.

За умовами технічної специфікації, протягом 2023 року мають відловити та зробити ветеринарну обробку для 1120 безпритульних тварин. Також проведуть біостерилізацію та вакцинацію для 800 тварин. Крім цього, закупівля стосується утримання тварин (в тому числі ветеринарний огляд, післяопераційна перетримка, ідентифікація тварини) загалом протягом 15680 діб.

Як зазначено в тендерній документації, підлягають вилову безпритульні домашні тварини – собаки. Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову. Виняток становлять кліпсовані тварини, які були стерилізовані та щеплені від сказу, за поведінку та стан здоров’я яких відповідає опікун.

Вилов тварин має здійснюватись відповідно до вимог ст. 24 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" механічним способом (за допомогою спеціальних механічних пристосувань (петлі, сачки, сітки, жорсткі нашийники) або руками), медикаментозним  (введення в організм тварини спеціальних лікарських засобів (снодійних, міорелаксантів, транквілізаторів), що забезпечують знерухомлення тварини) або комбінованим способом (із застосуванням медикаментозного та механічного способів вилову).

Протягом квітня 2017 – березня 2018 років на послуги з вилову безпритульних домашніх тварин на території Харкова витратили 6 млн. грн., протягом квітня 2018 – березня 2019 років – 7,26 млн. грн., протягом квітня 2019 – лютого 2020 років – 5,8 млн. грн., протягом березня 2020 – березня 2021 років – 5,9 млн. грн., протягом липня 2021 – березня 2022 років – 3 млн. грн. В 2022 році торги на ці послуги були відмінені.

Варто зауважити, що закупівля в 2023 році вперше відбувається без послуг з евтаназії тварин в тендерній документації.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харкові планують побудувати підземну дорогу

У місті планують побудувати таку дорогу, щоб покращити транспортну розв’язку.

Будівництво підземної дороги від вул. Шевченка в бік вул. Клочківської планується у місті Харкові в майбутньому, аби покращити транспортну інфраструктуру. Про це 9 травня під час пресконференції повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, інформують "Коментарі. Харків".

За словами Терехова, терміни реалізації проєкту поки що невідомі через його високу вартість.

"Це зовсім інший рівень розв'язок та транспортної інфраструктури. На сьогодні є ескізи, потім буде проєкт, конкретні розробки, залучатимемо кошти. Це дорогий проєкт, але він має бути реалізований у місті", - зазначив мер.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися