Гамлет Зіньківський показав свій щоденник: де його можна подивитися

Свій щоденник харківський художник представив на виставці

28 січня в центрі сучасного мистецтва ЄрміловЦентр відбулося відкриття виставкового проєкту Гамлета Зіньківського. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Виставка "Незавершений 2023-й" — це вже шостий річний щоденниковий проєкт, який художник виконує день у день протягом усього року (2013, 2015, 2017, 2019, 2021).

"Війна триває, забираючи, вбиваючи кращих. Кожен малюнок недороблений, незавершений, ніби рік без одного дня. Занадто багато бійців уже ніколи не зайдуть у мій дім, на мою маленьку кухню.

Здається, що якась частка мене назавжди залишиться у 2023, а решта мене до кінця днів буде боротись зі злом", — зазначає митець.

Малюнки Гамлета, створені під час війни, підтримують харківʼян, дякують військовим і волонтерам та надають упевненості, що місто стоятиме незламно. Війна змінила не тільки зміст малюнків Гамлета, а і його спосіб життя. Він активно волонтерить, збирає кошти, допомагає евакуювати жителів Харкова. Тепер його роботи зʼявляються на руїнах розбомблених будинків та забитих фанерою вікнах.

Виставка триватиме до 3 березня 2024 року. На ній представлені 365 нарисів, відтворених художником на папері впродовж 2023 року.

Довідково. Гамлет Зіньківський — український художник, ілюстратор, що переважно працює з графікою та стріт-артом. Двічі номінант премії PinchukArtCentre Prize (2009, 2011). Народився, живе та працює у Харкові.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Мер Харкова хоче створити конкуренцію забудовникам та ріелторам в місті

Міський голова Ігор Терехов зустрівся з експертами Житлової ініціативи для Східної Європи, що реалізується під патронатом Європейської економічної комісії ООН.

Під час переговорів обговорювалися деталі розробки Концепції муніципального житла для міста. Проєкт реалізовуватиметься за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Як зазначив мер, внаслідок обстрілів понад 150 тис. городян втратили житло, тому сьогодні є потреба не лише у відновленні пошкоджених будинків, а й у будівництві житла. За його словами, це сприятиме поверненню харків'ян до міста.

Яку ініціативу запропонував мер Терехов – читайте за посиланням.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися