«Нове житло має бути не гірше за те, яке люди втратили» – Ігор Терехов

Ігор Терехов обговорив відновлення Харкова з міжнародними фондами

Харківський міський голова Ігор Терехов 30 травня провів перемовини з представниками міжнародних фондів, які займаються відновленням житлового сектору та соціальної інфраструктури Харкова. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської міської ради.

Під час зустрічі очільник міста обговорив з представниками "Shelter Cluster" та Всесвітньої лютеранської федерації в Україні чинні проєкти з відбудови міста та перспективи співробітництва у сфері відновлення зруйнованих шкіл та дитсадків, а також житлової забудови, пошкодженої внаслідок російських обстрілів.

Ігор Терехов подякував громадським організаціям за допомогу в ремонті пошкодженого житла, а також окреслив пріоритетні напрямки для розвитку подальшої співпраці. За словами мера, Харків зацікавлений у збільшенні кількості укриттів та зведенні будинків для постійного проживання, причому нові квартири, які отримають харків'яни, мають бути щонайменше рівнозначні тим, які вони втратили.

"Ми дуже розраховуємо на вашу підтримку у перекритті дахів, встановленні вікон у під'їздах, внутрішніх ремонтних роботах у квартирах, будівництві укриттів та відновленні соціальної інфраструктури. Ми націлені будувати місто майбутнього, а не місто минулого, тому нове житло має зводитися вже з урахуванням новітніх технологій і бути не гірше за те, яке люди втратили. Акцент я б хотів зробити на найбільш зруйнованому районі - Північній Салтівці, де немає практичного жодного будинку, який би не постраждав від прильотів", - підкреслив Ігор Терехов.

Представники "Shelter Cluster" презентували міському голові проєкти з відновлення міста, які реалізуються зараз, та плани на майбутнє. Зокрема, міжнародні організації та фонди пропонують визначитися зі школами, медичними закладами, приватними домогосподарствами та пошкодженими багатоповерхівками, які б вони могли взяти в роботу.

"Ми розуміємо потребу людей повернутися до своїх домівок, тому продовжуватимемо нашу діяльність, спрямовану на відбудову Харкова", - зазначила керівниця "Shelter Cluster" Майс Аль Сураді.

Сторони домовилися координувати свої дії, щоб допомогу отримали якнайбільше людей. Також Ігор Терехов запропонував створити спільні комісії, які займатимуться обстеженням руйнувань та обиратимуть перелік майбутніх обʼєктів для відбудови.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Мер Харкова розповів, що буде із Північною Салтівкою

Найпостраждаліший від обстрілів район Харкова – Північну Салтівку – відновлюватимуть за інноваційними технологіями. Проте не всі будинки можливо "реанімувати". Про це в етері національного телемарафону розповів міський голова Харкова Ігор Терехов, інформують "Коментарі. Харків".

"Північна Салтівка – це район, який потерпав від жахливих обстрілів і там немає практично жодного будинку, який був би без "прильота". Ми зараз працюємо над тим, щоб відновити Північну Салтівку. Це реновація, це інноваційні ідеї, які у нас є, котрі дозволять реанімувати ці будинки, але не всі. Є ті будинки, які зовсім не підлягають відновленню", – зазначив Терехов.

Мер також повідомив, що фасади усіх відновлених будинків будуть утеплено, а у квартирах працюватиме автономне опалення.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися