На Харківщині купують “будинки гобітів” для оборонних споруд

Мобільні укриття нагадують будиночки гобітів із книг Толкіна

Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОВА уклав угоду з ТОВ “Хоббіт Хаус” на купівлю залізобетонних конструкцій на суму 118 млн грн.

Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо під час моніторингу сайту “Prozorro”, інформують "Коментарі. Харків".

Компанія “Хоббіт Хаус” займається виробництвом та постачанням мобільних укриттів, що закопують у землю. Вони за зовнішнім виглядом нагадують будиночки гобітів із книг Толкіна. В основному в Україні такі конструкції замовляють для невеликих сіл, де немає сенсу будувати великі укриття поруч із школами. Наприклад, раніше ХАЦ писав, що Безлюдівська громада  замовила модульні конструкції для створення підземних захисних споруд на суму близько 10 мільйонів гривень.

У накладній департаменту ХОВА на придбання цих мобільних укриттів зазначається, що купують їх за обласною програмою територіальної оборони. Тож такі укриття можуть використовувати й військові. У планах – придбання 65 комплектів конструкцій вартістю 1,82 млн грн кожний, параметри комплектів не зазначені.

 “Хоббіт Хаус” Ілони Левковської регулярно приходить на тендери “Prozorro”, коли йдеться про постачання захисних споруд. Ціна одного комплекту залежить від кількості модулів та тамбурів у комплекті. Для прикладу, за схожу ціну у Гостомелі купують комплект захисних споруд з восьми модулів та двох тамбурів, розрахований на сто осіб. У Харкові кількість модулів у комплекті не зазначили.

На даний момент за цим договором проплатили 5,4 млн грн.

Нагадаємо, що саме департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА займається замовленням будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині.

У 2023 році Департамент уклав договорів на роботи, що стосуються будівництва фортифікацій, оборонних споруд та захисту об’єктів критичної інфраструктури, на суму понад 2 мільярди гривень.

picture

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області звернулися до мешканців щодо мобілізації

У Харківській області провели чергове засідання Ради оборони. Учасники – керівники правоохоронних та силових структур області, районних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, інформують "Коментарі. Харків".

Серед питань – обороноздатність Харківщини, в тому числі і формування кадрового резерву. "Заслухали результати роботи обласного Центру комплектування. Спільно напрацювали конкретні заходи для підвищення ефективності мобілізаційних процесів.

Ще раз наголошуємо: наближення перемоги над окупантами справа кожного з нас! Закликаємо жителів Харківщини до відповідальності: не порушуйте вимоги законодавства про військовий обов’язок – оновіть свої дані у територіальних центрах комплектування!" – звернувся до мешканців області голова ХОВА.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися