На Харківщині з’являється все більше доступних ліків – деталі

Олег Синєгубов спільно з керівництвом НСЗУ обговорили розвиток програми «Доступні ліки» на Харківщині

Під час робочої зустрічі начальник ХОВА Олег Синєгубов та керівниця Національної служби здоров'я України Наталія Гусак домовилися поглибити співпрацю щодо забезпечення населення регіону безоплатними медичними послугами.

Про це вони повідомили в ході брифінгу, який відбувся за підсумками наради, інформують "Коментарі. Харків".

"На сьогодні урядова програма "Доступні ліки" на Харківщині діє у 872 аптеках. Цьогоріч жителям регіону було виписано понад 720 тисяч електронних рецептів, за якими аптеки вже отримали більше 215 мільйонів гривень компенсації від НСЗУ. Будемо поглиблювати взаємодію з Національною службою здоров'я України та стимулювати нові аптеки долучатися до програми. Крім цього, активно працюємо над тим, аби більш активно інформувати пацієнтів про можливості й переваги програми "Доступні ліки"", – розповів Олег Синєгубов.

Як зазначила очільниця НСЗУ Наталія Гусак, попри воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватись. До переліку "Доступних ліків" наразі входить понад 500 найменувань препаратів, зокрема, при серцево-судинних захворюваннях, діабеті 2-го типу, цукровому та нецукровому діабеті, бронхіальній астмі, епілепсії, розладах психіки та поведінки, хронічному обструктивному захворюванні легенів, хворобі Паркінсона, імуносупресивні препарати тощо. У серпні цього року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих. З жовтня – додані тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.

"Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації "Доступні ліки", знав про таку можливість та мав змогу отримати необхідні ліки недалеко від місця проживання. Задля розширення доступності програми реімбурсації для пацієнтів продовжуємо розвивати тісну взаємодію Національної служби здоров'я України з органами державної влади та місцевого самоврядування", —  зазначила Голова НСЗУ Наталія Гусак.

picture

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Ракетний удар по терміналу "Нової пошти" під Харковом – хто отримає компенсацію від компанії

Виплати призначать кожній родині працівників "Нової пошти", які загинули внаслідок російського ракетного удару по терміналу під Харковом. Про це Суспільне Харків розповів начальник термінала пошти Максим Колесник, інформують "Коментарі. Харків".

Він каже, в одного із загиблих залишилася дитина, яка до повноліття отримуватиме від компанії кошти.

"Нова пошта" надає 60 тисяч гривень родинам загиблих. Також 10 тисяч гривень щомісяця отримає родина, у якої є дитина, це на одну дитину, та грант на 12,5 тисяч доларів, якщо вона захоче навчатися у будь-якому виші світу", — говорить Колесник.

За його словами, грошами допомагають і пораненим працівникам. "Ми повністю оплачуємо їхнє лікування, допомагаємо родинам, з ними працюють наші психологи", — додав Максим Колесник.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися