На Харківщину завезуть нову вакцину: подробиці

Почалася доставка до регіонів «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19

Розпочалася доставка до регіонів "омікронспецифічної" вакцини проти COVID-19. Це оновлена версія вакцини "Comirnaty" від американської компанії "Pfizer", адаптована спеціально для захисту проти штаму "Омікрон" коронавірусу SARS-CoV-2, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, інформують "Коментарі. Харків".

Бівалентна вакцина адаптована спеціально для захисту проти штаму “Омікрон”. Зараз територією України циркулює понад 13 штамів “ковіду”, тобто вірусу SARS-CoV-2. Усі виявлені мутації – це відхилення від штаму “Омікрон”, який переважає в країні. Понад 200 тисяч доз вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, призначені для бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації проти COVID-19. Вакцина буде доступна на рівні кожної області, тому закликаю усіх подбати про здоров’я та посилити імунітет, особливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, старшим за 60 років", – розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Також згідно інформації МОЗ 56 160 доз вакцин "Comirnaty" (виробник — Pfizer), призначених для дорослих та дітей віком від 5 до 12 років, вже отримали обласні центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ). Спеціалісти центрів забезпечують зберігання та транспортування вакцин до медзакладів із дотриманням вимог "холодового ланцюга".

Нагадуємо, що незалежно від складу протиковідних вакцин вони продовжують працювати, захищаючи від тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації та смерті. Тож в першу чергу бустерні (ревакцинальні)  дозви вакцини проти COVID-19 рекомендовані групам медичного ризику: особам понад 60 років, пацієнтам із суспутніми захворюваннями, вагітним, медичним працівникам.

Щеплення залишаються безоплатними для кожного українця, наголошують у МОЗ. Записатися на них можна у сімейного лікаря. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області звернулися до мешканців щодо мобілізації

У Харківській області провели чергове засідання Ради оборони. Учасники – керівники правоохоронних та силових структур області, районних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, інформують "Коментарі. Харків".

Серед питань – обороноздатність Харківщини, в тому числі і формування кадрового резерву. "Заслухали результати роботи обласного Центру комплектування. Спільно напрацювали конкретні заходи для підвищення ефективності мобілізаційних процесів.

Ще раз наголошуємо: наближення перемоги над окупантами справа кожного з нас! Закликаємо жителів Харківщини до відповідальності: не порушуйте вимоги законодавства про військовий обов’язок – оновіть свої дані у територіальних центрах комплектування!" – звернувся до мешканців області голова ХОВА.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися