Пішов з життя колишній ректор юракадемії у Харкові – Василь Якович Тацій

Міський голова Ігор Терехов висловлює співчуття родині Василя Тація.

Сьогодні, 28 вересня, на 83 році життя помер Василь Тацій – Герой України, Почесний громадянин Харкова та Харківської області, видатний український вчений-правознавець. Харківський міський голова Ігор Терехов висловив співчуття рідним та близьким Василя Яковича.

"Сьогодні вночі пішла з життя людина, значущість якої для Харкова та України важко переоцінити. Один з людей, хто написав Конституцію нашої країни. Один із творців Харківської юридичної школи, відомої не лише в Україні, а й за її межами. Людина, яка багато років була членом виконкому Харківської міської ради. Людина, до думки якої дослухалися Президенти України та прем'єр-міністри. Людина, якої особисто мені не вистачатиме – Василь Якович Тацій.

Найближчими днями ми зробимо все, щоб гідно провести його в останню путь. Мої співчуття рідним, близьким, друзям Василя Яковича. Мої співчуття Харкову – пішла ціла епоха життя нашого міста.

Світла та вічна пам'ять!" - сказано у співчутті.

Довідка. Василь Якович Тацій народився в Полтаві 13 січня року 1940 року. Після закінчення Харківського юридичного інституту займав посади помічника прокурора району і прокурора відділу по нагляду за розглядом у судах кримінальних справ у Полтавській обласній прокуратурі.

З 1966 року життя і діяльність Василя Тація пов’язані з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого (раніше – Харківський юридичний інститут): аспірант, старший викладач, доцент, заступник декана денного факультету, проректор з наукової роботи. З липня 1987 року і до грудня 2020 року – ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Із січня 2021 року – радник ректора, почесний ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.

У 1993-2016 рр. – президент, а з 2016 року – почесний президент, радник президії Національної академії правових наук України – вищої юридичної галузевої наукової установи України, створеної за його ініціативою і при безпосередній активній участі.

Василь Тацій – автор понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників. Значним є його внесок в оновлення усієї системи юридичної освіти України, в удосконалення її змісту, впровадження передових методів навчання, поглиблення інтеграції освіти, науки і юридичної практики.

Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, повний кавалер ордена князя Ярослава Мудрого, кавалер орденів "За заслуги" I та ІІ ступенів.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Yevgen

28 вересня 2022, 23:00

Земля стекловатой .......

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися