Вадим Слюсарєв: «Слуга народу» чи «слуга рф»

Вадим Слюсарєв фактично «взяв під контроль» Харківську обласну організацію партії «Слуга народу»

У той час як на передовій українці в лавах ВСУ стоять на смерть, борючись з російськими окупантами, деякі члени провладної партії "Слуга народу" багато років успішно вели бізнес з окупантами.

Зокрема, йдеться про колишнього члена Ради Харківської обласної організації політичної партії "Слуга народу" та ексгенерала державної прикордонної служби України Вадима Слюсарєва.

Справжній генерал Вадим Слюсарєв

Вадим Слюсарєв, який народився 1972-го року, у 17 років обрав кар'єру військового і вступив до Донецького вищого військово-політичного училища, звідки 1992-го року перейшов до Харківського вищого військового училища. З 1994 по 2011 роки він служив у Прикордонній службі України на Харківщині, обіймав посаду командира прикордонного загону, а потім перевівся на посаду начальника Особливого відділу внутрішньої безпеки зі Східного регіонального управління Держприкордонслужби.

У 2013-2015 роках Слюсарєв очолював управління внутрішньої та власної безпеки Департаменту персоналу Адміністрації ДПС, звідки пішов, нібито сам, але насправді просто тому, що не зміг би пройти люстрацію.

Метання Слюсарєва від Партії Регіонів до Слуги народу

Попри військову кар'єру, Вадим Слюсарєв не стояв осторонь політики і майбутнє у цій сфері пов'язав із Партією регіонів, будучи у 2006-2012 роках помічником народного депутата Артема Пшонки, сина ексгенпрокурора України Віктора Пшонки.

Після відставки у званні генерала прикордонної служби Слюсарєв зайнявся бізнесом – з ним виявилися пов'язані близько 10 фірм у Харкові та Дніпрі, що працюють у різних сферах економіки.

Але справжній "джек-пот" Вадим Слюсарєв витягнув улітку 2019 року, коли фактично "взяв під контроль" Харківську обласну організацію партії "Слуга народу".

Як показало розслідування проєкту "Схеми", низка кандидатів прямо виявилася ставлениками експрикордонника.

Так, як писали журналісти, Микола Одарченко, батько мажоритарника зі 170-го округу Андрія Одарченка, був засновником ТОВ "Градієнт Інвест". Хоча формально зі Слюсарєвим фірма не пов'язана, але чомусь має один телефонний номер з ТОВ "Рубікон Трейдтинг", а останнє вже на 99% належить ексгенералу.

Директор іншої фірми Слюсарєва "Онікс-2006" Ігор Пономаренко був уповноваженою особою від "Слуги народу" в окрузі №173. Вибори там виграв ставленик "слуг" Олександр Бакумов.

У результаті за Вадимом Слюсарєвим закріпилася репутація "сірого кардинала" харківських "слуг народу" і його вплив на собі відчули раніше найвідоміші політики регіону.

Так, внесення Вадима Слюсарєва до бази "Миротворця" влітку 2021 року ЗМІ визнали помстою ексміністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Нібито Слюсарєв міг на користь "Слуг народу" підтримати на мерських виборах не Ігоря Терехова, якого підтримував колишній міністр внутрішніх справ України.

Звучали дані про його вплив і на національному рівні – у Державній митній службі України.

Вадим Слюсарєв та бізнес з окупантами

Втім, не можна сказати, щоб у "Миротворця" або, можливо, Авакова, який стояв за ним, не було підстав для такого кроку, адже ще раніше стало відомо про те, що батьки Слюсарєва володіють нерухомістю в Алушті за адресою вулиця Набережна, 24 і Набережна, 24Г. За цими адресами значаться готелі "Іва Марія" та "Резиденція Совіньйон".

При цьому сам генерал регулярно відвідував батьків, для чого надіслав до Криму копії всіх своїх документів, причому таких, що наштовхують на думку про бажання Слюсарєва обійняти посаду на держслужбі в Росії.

Як натякав у 2021-му році журналіст Юрій Бутусов, таке рішення в ексгенерала могло бути викликане кримінальними справами проти нього, зокрема, пов'язаного з ТОВ "Фронтера", що належить йому.

Дана фірма придбала 3-поверхову адмінбудівлю у КПП "Гоптівка" в Харківській області, через що Харківський прикордонний загін за даними "Радіо свобода" мав платити на рік до 900 тисяч гривень за оренду цього приміщення.

Як вважає Юрій Бутусов, "закрити" ту справу допоміг прокурор Дергачівського району, а 2021 року прокурор Харківської області Олександр Фільчаков.

Утім, "Фронтера" і тепер фігурує у кримінальній справі – прикордонники, що орендують у фірми приміщення, у 2021-му році брали хабар за проїзд через кордон у розмірі від 500 гривень за легкове авто до 3000 гривень за фуру у 25 тонн.

Але все ж таки основним бізнесом Вадима Слюсарєва вважали не туризм у Криму і не орендну плату з прикордонників, а контрабанду цигарок за схемою "дьюті-фрі". За даними OBOZREVATEL це відбувалося через фірму з назвою "Дьюті фрі Одеса", яка на 50% належить Вадиму Слюсарєву.

"Генеральська паніка" Вадима Слюсарєва призвела до катастрофи політичного даху бізнесу

За даними Української правди за 6 днів до вторгнення Росії в Україну, 18 лютого, Вадим Слюсарєв виїхав до Росії, як робив це не раз мінімум з 2019 року. Подібна новина боляче вдарила по інтересах ексгенерала, чому він сам чимало сприяв.

Зокрема, на Слюсарєва було переоформлено український бізнес екснардепа Євгена Мураєва, який втік з України, підозрюваного в держзраді. Як повідомили у Харківському антикорупційному центрі, опорну комерційну структуру Мураєва – ТОВ "Східна фінансова група" було переписано саме на Вадима Слюсарєва.

Схоже, це стало тією краплею, яка переповнила чашу терпіння та у жовтні народний депутат України Ганна Колесник отримала від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підозру за недостовірне декларування. Депутат не прозвітувала про дві квартири у Києві вартістю 3,5 млн грн та одне авто, що були у її власності.

Політик має явно виражений бізнес-зв'язок із Вадимом Слюсарєвим через ТОВ "Східна торгова компанія", яким вона володіла разом з експрикордонником до серпня 2019 року, тобто моменту свого обрання до ВР. А влітку 2021 року з фірми вийшов і Слюсарєв. Наразі компанія належить Ксенії Яблунівській, яка також володіє 50% ТОВ "Дьюті-фрі Одеса", яку пов'язують із контрабандою цигарок.

Зрештою, у березні 2023 року ВАКС визнав Ганну Колесник винною у недекларуванні майна, але звільнили від покарання, очевидно, заручившись її лояльністю на майбутнє.

Схоже, що найкращі часи Вадима Слюсарєва минули і тепер його вплив сильно скоротився, але лише час покаже, чи зник він повністю, чи повториться історія 2015 та 2019 років, коли, пішовши з держслужби, генерал повернувся в політику як "сірий кардинал" Харківської області.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися