У Харківській області виявили випадок дирофіляріозу: що відомо

Мешканка Дергачівського району звернулася за медичною допомогою до лікарні

У Дергачівському районі встановлено випадок дирофіляріозу у жінки. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію ДУ “Харківський ОЛЦ МОЗ України”. Вона звернулася до медичної установи зі скаргами на наявність пухлини в латеральній області грудної клітини. Після проведення хірургічного втручання та лабораторного дообстеження лікарі встановили діагноз дирофіляріоз.

За місцем проживання хворої провели епідеміологічне обстеження та запровадили комплекс протиепідемічних заходів.

У держустанові нагадали, що у Харківській області щорічно реєструються випадки захворювання на дирофіляріоз. Дирофіляріоз –  це трансмісивне паразитарне захворювання. Воно передається через укуси кровосисних комах, частіше, комарів. Джерелом інфекції виступають уражені дирофіляріями собаки, кішки та інші хижаки. Збудником захворювання – тонкі круглі ниткоподібні гельмінти виду  D. repens. Вони викликають очну та підшкірну форми захворювання. В організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть, досягаючи значних розмірів (до 30 см).

Щоб уникнути зараження дирофіляріозом варто:

– стежити за станом здоров’я домашніх тварин та виконувати профілактичне лікування;

у вечірній час обмежувати прогулянки тварин у місцях з великою кількістю комарів;

– проводити засітчування вікон та дверей від зальоту комарів;

– знищувати комарів у місцях виплоду та помешканнях;

– використовувати репеленти для  індивідуального захисту від нападу комарів.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про результати перевірки якості питної води в Харкові та області.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися