На Харківщині знову виявили коштовні тендери – на цей раз будують бомбосховище за 100 мільйонів

У ХАЦ знову виявили завищені ціни у кошторисах

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Пісочинської селищної ради уклав угоду з ТОВ “Легіонбуд” щодо будівництва укриття вартістю 99,12 млн грн. Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо в результаті моніторингу системи “Prozorro”, інформують "Коментарі. Харків".

Мова йде про нове будівництво захисної споруди цивільного захисту для комунального закладу “Коротичанський ліцей”. На даний момент це найкоштовніший договір щодо зведення укриття на території Харківської області.

Варто зазначити завищені ціни на будівельні матеріали у порівнянні з вересневим моніторингом ДП “ДерждорНДІ” (головна науково-дослідна установа України з питань будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг і транспортних споруд).

Так, середня вартість щебеню без доставки по Україні становить близько 600 гривень за кубічний метр. Саме за такою ціною планують купувати щебінь для будівництва укриття в Наталиному, але для укриття в Коротичі вартість щебеню без доставки становитиме від 1480 гривень за кубічний метр.

Вартість бетону В15 зазначили на рівні 6146 гривень за кубічний метр без доставки – це удвічі дорожче від прайсу бетонного заводу у Харкові.

За бетон марки В40 планують заплатити понад 12 млн грн. Вартість одного кубометра, вказаного у кошторисі, – 5830 гривень.

Для порівняння, такий бетон продають по 3627 гривень за кубічний метр.

Для укриття планують використовувати керамічну плитку по 2000 гривень за квадратний метр. Це втричі дорожче від середніх цін на плитку.

Варто зазначити, що проєктно-кошторисну документацію для укриття в “Коротичанському ліцеї” розробляло ТОВ “СКСВ “Легіон”. Оціночна вартість укриття для створення проєкту становила 53 млн грн.

Однак уже на стадії тендеру ціна будівництва зросла майже вдвічі.

Щодо засновників “Легіонбуду”: зараз фірма записана на Євгенія Чаплигіна та Олега Гуменюка, який має громадянство Ізраїля, а директором у березні 2023 року став Юрій Полянський, до цього був Поліхрон Харациді.

Гуменюк також є засновником ТОВ “Блекбіт”, а директором вказаний Микола Крамний. Він також є керівником ТОВ “Зевс Інвест”.

Юрій Полянський також директор та засновник ТОВ “СК “Олімпбуд”.

Співзасновники ТОВ “Зевс Інвест” Сергій Майборода та Володимир Звягінцев були раніше засновниками ТОВ “СК “Олімпбуд”. Також Звягінцев є засновником ТОВ “СКСВ “Легіон”, що розробляло проєктну документацію.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Новації у Каразінському – тепер університет буде у смартфонах

В Університеті розробили мобільний додаток для студентів

За ініціативи Студентської ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та підтримки адміністрації університету студенти Каразінського можуть відкрити для себе абсолютно новий спосіб взаємодії з університетом — через мобільний додаток Univera. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Університету.

Які можливості пропонує ця система? Для початку необхідно здійснити верифікацію через Дію: треба натиснути кнопку верифікації та поділитися своїм паспортом і студентським квитком через застосунок "Дія". До чого у студентів буде доступ після верифікації – читайте за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися