Щоб у декреті не занудитися: як харків'янка допомагає мамам вчитися, заробляти гроші та відпочивати
Щоб у декреті не занудитися: як харків'янка допомагає мамам вчитися, заробляти гроші та відпочивати
Комфортне місце для жінки з дитиною
Ідея кав'ярні-коворкінгу для жінок, які перебувають у декретній відпустці, виникла півтора роки тому, коли Олена Дружиніна з піврічним сином шукала комфортне місце для роботи. Харків'янка з подивом для себе виявила, що знайти його непросто: коворкінг для мам є в Києві і Дніпрі, а в Харкові – немає. Тож Олена вирішила, що його потрібно відкрити.
Залишалося знайти гроші. Оскільки цей проект – абсолютне соціальне підприємництво, то на приватні інвестиції або кредит від банку можна було не розраховувати, зі знанням справи говорить Дружиніна. І не дивно – за плечима у 41-річної жінки – успішний бізнес-досвід: багато років вона займалася торгівлею вікнами і дверима, пройшла шлях від начальника відділу реклами до комерційного директора фірми. Тому заповзятлива мама вирішила спробувати щастя на краудфандінговій платформі.
Зібрала більше 32 тисяч гривень – і відкрила коворкінг Мамо.space. Частина грошей пішла на оплату оренди, інші Дружиніна витратила на меблі та спеціальне гумове покриття для підлоги, на якому могли повзати маленькі діти. І з подвоєною силою почала розвивати своє дітище.
Тренінги для мам і перегони для малюків
Ідея та місія Мамо.space – створити простір, де жінка зможе разом із маленькою дитиною вчитися, працювати, спілкуватися і просто відпочивати, із натхненням розповідає про свій проект Олена. Тому активна харків'янка виділила 4 основні напрямки, цікаві мамам у декреті, і організувала майстер-класи на теми підприємництва та заробітку, батьківства – як доглядати за дитиною, здоров'я, зовнішності та краси.
"Я навчаю мам підприємництву, ділюся з ними своїм досвідом – у мене є спеціальний курс, який називається бізнес-старт. Я знаю, як важко жінці в декреті – вона виявляється залежною від чоловіка. А якщо, не дай Бог, чоловік кидає сім'ю, то мама стає заручницею декретних відрахувань. І в такий момент особливо важливо показати жінці, що вона може заробляти собі на життя навіть із маленькою дитиною на руках. Але не всі мами хочуть бути підприємцями. Тому ми запрошували лікарів, педіатрів, косметологів, дерматологів і IT- фахівців. У підсумку за три місяці нас відвідали 1000 осіб", - розповідає Дружиніна.
Одночасно стартували і "Перегони малюків" для малюків від шести місяців до трьох років. Перші змагання Олена провела майже рік тому – у вересні 2018 року. І її акція відразу встановила національний рекорд – на захід прийшли 1,5 тисячі осіб, а за першість змагалися 200 малюків.
А вже за півроку в "Перегони малюків" брали участь 300 дітей та близько 2000 осіб прийшли подивитися на це мімішное дійство.
Ще один проект Олени – бебісіттери. Няні-студенти – звичне явище в США та Європі, але зовсім незнайоме українкам. А тим часом така няня і обійдеться дешевше, і конфліктів з нею будемо менше, ніж з віковою, великодосвідченої жінкою, у якої вже склалася своя картина світу.
"Кинули клич в інтернеті, відібрали кращих серед студентів, які побажали стати нянями, та навчили їх. У школі бебісіттерів "Червоний хрест" розповів, як надавати першу невідкладну допомогу, педагоги поділилися особливостями психології поведінки дитини від 0 і до 6 років. І тільки після цього ми відправили бебісіттерів до батьків – це дуже велика відповідальність", - розповіла Олена.
У проекті – бізнес-акселератор
Весь цей час Олена не переставала мріяти про кав'ярню-коворкінг. Успіх "Перегонів малюків" і зацікавленість її проектом із боку харків'янок у декреті підштовхнув жінку до активних дій.
"Я вирішила, що пора вже переходити з невеликої кімнати в 20 м² в кав'ярню-коворкінг. І орендувала просторе приміщення на 150 м² у центрі міста – тоді ми нарешті запустили проект Мамо.space. Кав'ярня, простора дитяча кімната і окремий зал для тренінгів і навчання. Але це були, напевно, найважчі три місяці в моєму житті – ми дуже багато працювали…", - згадує Олена.
Незважаючи на цілодобову роботу і шалений попит, проект Мамо.space довелося на час заморозити – через брак коштів. Але зараз Олена знову відновила його. Першими стартували "Мама танці" - реалізація ще однієї мрії Дружиніної.
"Я хотіла танцювати, але кожен раз відкладала на потім. Раптом подумала: а чому б і ні, чому б не організувати "Мама танці" разом із дітьми? І цей проект став таким вдалим, що ось уже 1,5 місяці кожен вівторок не менше 10 жінок займаються з професійним хореографом", - зазначила Олена.
Спочатку Дружиніна планувала, що жінки будуть танцювати, а за дітьми доглянуть бебісіттери в сусідньому залі. Але потім довелося об'єднатися – діти хочуть бачити своїх мам, якщо ті далеко, малюки біжать у зал або плачуть. Тому до залу привезли іграшки, покриття на підлогу для малюків. І поки дівчата-бебісіттери розважають дітей, мами танцюють.
У найближчих планах – відкрити в липні невелику, до 50 м², кав'ярню-коворкінг. А навчальні тренінги розпочнуться з вересня, коли до Харкова з'їдуться мами після відпочинку.
"У мене давно написаний план бізнес-акселератора для жінок в декреті. Його потрібно запустити, але потрібен грант. У планах створити мобільний додаток для мам, підключити туди послугу бебісіттера. Навчати бебісіттерів візьмемося з вересня ... Ідей і завдань багато, але я не поспішаю, тому що вже обпеклася, коли довелося за свої кошти витягати проект", - говорить Дружиніна.