У Харківській області дії ворога призвели до дуже серйозної проблеми – Олег Синєгубов

Область дуже засмічена вибухонебезпечними предметами, а також катастрофічною є ситуація з водоймами регіону.

У Харкові відбулося виїзне засідання парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування під головуванням очільника Комітету Олега Бондаренка. Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов наголосив про важливі проблеми екології області, що виникли через бойові дії. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію очільника області.

Як зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник, шкода для екології України від дій ворога тільки за попередніми оцінками складає більше 2 трлн грн.

Олег Синєгубов у своєму виступі наголосив на проблемі із засміченням Харківщини вибухонебезпечними предметами. Попри щоденну роботу над розмінуванням, половина території області ще є потенційно небезпечною.

"Серйозним викликом є ситуація і на Оскільському водосховищі, де дії ворога призвели до масштабного осушення, загибелі риби та руйнування екосистеми.

Ворог завдав екології Харківщини величезної шкоди, і щодня ми встановлюємо нові факти руйнувань. Втім, уже зараз працюємо над планом заходів щодо відновлення екології на засадах Європейського Зеленого Курсу", – зазначив голова ХОВА.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Екологічні збитки Харкову сягають 200 млрд гривень: подробиці

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відбулося сьогодні, 10 березня, у місті Харкові. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посланням на інформацію Харківської міської ради.

В рамках заходу Харківський міський голова Ігор Терехов доповів про поточну екологічну ситуацію в місті. Зокрема, він зазначив, що військова агресія стала одним із основних чинників забруднення навколишнього середовища. За попередніми підрахунками, завдані екологічні збитки сягають 200 млрд грн.

Мер зазначив, що через постійні обстріли у Харкові було пошкоджено понад 5,5 тис. об’єктів. Ці руйнування призвели до колосального накопичення будівельного сміття: залишків різноманітних матеріалів, пластику та скла, які потребують термінової переробки.

Ігор Терехов повідомив, що захоронення основної маси відходів здійснюється на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів, робота якого через регулярні обстріли була відновлена лише у вересні 2022 року. Протягом шести місяців сміття та відходи від руйнувань вивозилися на пр. Льва Ландау. Зараз на полігоні працює дробильна машина для переробки будівельного сміття, але її потужності не вистачає.

Також Ігор Терехов звернув увагу на погіршення показників атмосферного повітря. За його словами, через постійні обстріли у Харкові сталося чимало пожеж, у тому числі значних, які супроводжувалися викидами в атмосферу продуктів горіння.

"Впевнений, що разом ми знайдемо шляхи розв'язання зазначених проблем, реалізуємо всі поставлені завдання та відродимо міське еко-середовище", - наголосив мер Харкова.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися