Жителям Харкова та області розповіли про популярні шахрайські схеми
Як діяти, якщо шахраї вимагають гроші, щоб допомогти родичу, який потрапив “у біду”
Однією з популярних шахрайських схем є повідомлення про те, що родич потрапив у біду. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію поліції Харківської області.
У поліції пояснили, що у телефонній розмові незнайомці представляються правоохоронцями, лікарями чи навіть родичами тих, кому дзвонять. Шахраї емоційно повідомляють про “невідкладну операцію”, “скоєння злочину” або інші проблеми з родичами співрозмовників, вирішити які можливо тільки фінансово.
Якщо людина нервує, шахрай задоволений - жертва “на ґачку”. Аферисти хороші психологи, вони ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві та слухняно виконують поради “доброго” посередника.
Найголовніше, що аферисти говорять – не класти слухавку. Тим самим вони не дають змоги зателефонувати рідним, і перевірити чи дійсна інформація, яку вони повідомляють.
Гроші у жертви забирають спільники шахраїв, так звані “кур’єри”, які потім переказують кошти на рахунки організаторів.
У поліції дали поради, як діяти у таких випадках:
- не підтримуйте діалог, покладіть слухавку;
- перевірте, де ваш родич;
- обов’язково повідомте про подію поліцейських за номером 102.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що поліція надала рекомендації, як не потрапити на ґачок шахраїв. Правоохоронці розповіли, що жертва отримує дзвінок або SMS-повідомлення про виграш, наприклад, автомобіля. Людина, бажаючи стати власником цінної речі, вступає в контакт з аферистами. Зловмисники наполягають, щоб отримати авто, потрібно сплатити податок у розмірі 1% від вартості призу.