У Харкові судитимуть лікаря за видачу підробної довідки
Завідувач МСЕК видав недійсну довідку про оформлення інвалідності
Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо голови районної МСЕК за фактом службового підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України). Про це "Коментарі. Харків" повідомляють з посиланням на інформацію прокуратури Харківської області.
У квітні цього року голова однієї з районних МСЕК Харкова видав фіктивну медичну довідку про оформлення другої групи інвалідності. Він склав неправдивий офіційний документ щодо "огляду хворого" чоловіка за відсутності останнього та встановив другу групу інвалідності.
Голова МСЕК зробив цю довідку на замовлення реєстраторки медичної обласної МСЕК №4 КЗОЗ "Обласний центр медико-соціальної експертизи", до якої безпосередньо і звертались клієнти для оформлення фейкової "групи інвалідності" під ключ. Саме вона за гроші організувала процес оформлення фальсифікованої документації у медичних установах Харківщини. У подальшому це сприяло тому, що клієнти — чоловіки призовного віку — ухилялись від мобілізації або виїжджали за кордон. Як повідомлялось раніше, правоохоронці викрили реєстраторку. Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо неї за фактом одержання неправомірної вигоди для себе за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про викриття фейкової ВЛК, що допомагала уникати від служби. Новобаварською окружною прокуратурою Харкова затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно жінки за фактом одержання хабаря за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 369-2 КК України). Про це "Коментарі. Харків" повідомляли з посиланням на інформацію прокуратури Харківської області. Обвинувачена за проханням 37-річного чоловіка "організовувала" проходження військовозобов’язаними особами медкомісії, за результатами якої їх визнавали непридатними до проходження військової служби і знімали з військового обліку. У подальшому вони отримували можливість безперешкодно виїжджати за кордон. Вартість такої послуги вартувала від трьох до п'яти тисяч доларів. Більше того, зловмисники отримували гроші від осіб, які за станом здоров’я дійсно не мали проходити військову службу. Зокрема встановлено, що ділки повідомили потерпілому, який має вади зі здоров’ям, що самостійно той не зможе пройти обстеження, військово-лікарську комісію та знятись з військового обліку. За підготовку документів щодо медичного обстеження, отримання відповідних медичних висновків та подальше зняття з військового обліку зловмисники оголосили суму в розмірі 3000 доларів. Здійснюючи психологічний тиск, ділки заявили, що у разі відмови передати гроші потерпілого відправлять у найгарячішу точку проведення бойових дій. Усього вони встигли отримати від потерпілого 2000 доларів.