Росіяни розганяють новий фейк про Харків

Роспропаганда просуває маніпуляцію про вивезення експонатів з харківських музеїв

Проросійські ресурси поширюють маніпуляцію, що західні країни, користуючись воєнним станом в Україні, займаються пограбуванням історичних цінностей. Зокрема, російські медіа, а також проросійські видання, що видають себе за українські медіа, написали про те, що у Харківському історичному музеї нібито під виглядом оцифрування раритетів експонати вивозили на Західну Україну, “де їхні сліди загубилися”.

Про це Харківський антикорупційний центр повідомляє з посиланням на видання “Стоп Фейк”.

“З України з початку СВО таємно вивозять найцінніші експонати – Захід бере їх нібито “на тимчасове зберігання”. Це проста практика для західних “друзів”. Із країни, охопленої воєнним конфліктом, вивозиться все більш-менш цінне. Так було з Каїрським музеєм у Єгипті. Він був пограбований американськими мисливцями за скарбами. З Іраку вивезено безцінні артефакти культури та історії. Тепер настала черга України”, – пише один із кремлівських сайтів.

Фейки у Харкові, фейки про Харків, російська пропаганда

Таке повідомлення ХАЦ фіксував й у соціальних мережах та у виданні “Мрія”, що просуває російські наративи серед українців.

Насправді створення цифрових копій об’єктів культурної цінності є ефективним і дієвим способом захисту та збереження культурної спадщини. В умовах повномасштабної війни як ЮНЕСКО, так і багато інших міжнародних організацій допомагають Україні зберегти історичні та культурні цінності, зокрема за допомогою оцифрування музейних експонатів.

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова, про який пише роспропаганда, з літа 2023 року є учасником міжнародного проєкту Memory Savers. Метою проекту є оцифрування музейних колекцій як можливість зберегти культурну спадщину, формування історичної пам’яті, особливо в умовах війни. Так, музею було передано необхідну техніку для оцифрування, проводиться навчання студентів і співробітників музею на цій техніці. Вони спільно проводять наукові дослідження музейних колекцій та вносять інформацію до європейської бази даних. Як зазначають фактчекери видання “Стоп Фейк”, ні про яке вивезення експонатів за кордон у рамках цього проєкту не йдеться.

Нагадаємо, що у 2022 році російська пропаганда вже поширювала фейк, що нібито Україна розраховується з Заходом культурними цінностями.

Варто зазначити, що одна з тактик російської пропаганди – звинувачувати Україну та країни-партнери в тому, що роблять самі окупанти. Так, рф вивозила та продавала українське зерно, а в меседжах пропагандистів звучало, що ніби це “Україна розраховується зерном з заходом”. І подібні приклади є в багатьох сферах.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

"Ми входимо у важкий період" – Олег Синєгубов

Окупанти минулої ночі обстріляли Харків та район беспілотниками

У ніч на 12 жовтня Харків та Харківській район зазнали ударів ворожими безпілотниками. У Харкові було пошкоджено два приватні житлові будинки, інші удари прийшлися на Харківський район, де частково постраждала критична інфраструктура.

Про те, якою буде зима, розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов – читайте за посиланням.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися