Харківські вчені створили аналог ШВЛ

Для створення першої партії апаратів з 10 одиниць знадобилося три місяці

Харківські вчені з університету міського господарства створили аналог апарату штучної вентиляції легенів, який може допомогти в лікуванні пацієнтів з COVID-19. Як повідомив директор навчально-наукового інституту при університеті Ігор Білецький, ідея такого апарату належить Лондонському університету, пише "Суспільне".

За його словами, документи, за якими вчені відтворили генератор потоку тиску, харків'яни отримали безкоштовно. Для створення першої партії з 10 одиниць знадобилося три місяці. Вартість однієї моделі - близько 70 тисяч гривен, і першу партію вчені виготовили за свій рахунок.

За словами медиків, апарат, створений харківськими вченими, не замінить ШВЛ, проте допоможе в лікуванні пацієнтів з COVID-19. Планується, що після проходження сертифікації МОЗ пристрій буде запущено в серійне виробництво.

Читайте також: Вчені з Харківського Інституту мікробіології та імунології імені Мечникова винайшли пристрій, який перетворює звичайну воду в санітайзер.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися