У Харкові презентували книгу письменника, що загинув під час окупації

Володимира Вакуленка-К. вбили росіяни під час окупації Ізюмщини

28 серпня у дворі Харківського Літмузею відбулася презентація книги письменника Володимира Вакуленка-К. "Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші". Українського митця викрали й вбили російські окупанти на Ізюмщині в березні 2022 року. 

Володимира Вакуленка-К. викрали в березні 2022 року під час окупації Ізюмщини російськими військами. 28 листопада ДНК-експертиза підтвердила, що тіло, яке знайшли в могилі № 319 в ізюмському лісі, належало Володимиру. Він був убитий двома пострілами. Точна дата та обставини вбивства достеменно невідомі. Після звільнення Ізюмщини від окупантів щоденник Володимира знайшли його батько та письменниця Вікторія Амеліна.

Збірку надрукували у видавництві Vivat за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Всі кошти, отримані з першого накладу книги, перейдуть родині Вакуленків, зокрема 16-річному сину Володимира Віталію, що має розлад аутичного спектра.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про відкриття меморіальних дошок ще у двох школах Харкова. У День пам’яті захисників України у закладах освіти Холодногірського району відкрили меморіальні дошки випускникам-героям. Про це повідомляється у соцмережах Харківської міської ради.  На будівлі Харківського ліцею №152 дошка пам'яті присвячена Юрію Красовському, який захищав Україну з 2014 року, брав участь у боях за Гнутове, Широкине та Маріуполь. Загинув 25 березня 2022 року при штурмі ворожих позицій на підступах до Харкова. У Харківському ліцеї №126  меморіальну дошку відкрили Владиславові Жуку, який загинув, рятуючи людей з-під завалів будівлі Харківської обласної військової адміністрації. 1 березня 2022 року, коли пролунали вибухи на площі Свободи, Влад повертався з чергування додому, кинувся рятувати людей. За хоробрість і вірність військовій присязі посмертно був нагороджений медаллю "За бойові заслуги".Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися