У Харкові проведуть спецпоказ фільму про індустріалізацію Донбасу

В одній з кав'ярень Харкова розвінчають радянську пропаганду щодо Донбасу

В одній з харківських кав'ярень покажуть фільм, що розвінчає міфи радянської пропаганди щодо індустріалізації Донбасу. Про це "Коментарі. Харків" повідомляють з посиланням на інформацію видання "Люк".

Донбас знають як індустрійний регіон. Радянська влада роками приписувала собі заслуги за розвиток місцевої промисловості. Але розквіт регіону розпочався задовго до приходу більшовиків, а засновниками місцевої індустрії були німці, бельгійці, британці, французи та американці. Фільм-розслідування "Євродонбас" розвінчує радянські міфи та розказує, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейського світу.

Показ кінострічки пройде 29 вересня о 19:00 у кав'ярні "Pakufuda" за адресою проспект Незалежності, 1.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про висунення фільму про життя харківських підлітків у метро на "Оскар". Фільм спільного виробництва Словаччини, Чехії та України "Фотофобія" висунули на "Оскар" від Словаччини. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію видання "Суспільне. Культура". Стрічка представлятиме Словаччину серед претендентів на номінацію "Найкращий міжнародний повнометражний фільм". Фільм створено за участі режисерів Івана Остроховського і Павола Пекарчика. Українським продюсером виступив Денис Іванов. Стрічка "Фотофобія" розповідає про 12-річного Нікі, який з родиною живе на станції харківського метро. Тут вони ховаються від війни. Саме тому для сім'ї Нікі денне світло — синонім смертельної небезпеки, й хлопчику не дозволяють виходити назовні. Блукаючи покинутими вагонами й заповненими платформами, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним відкривається новий світ. Коли їхній зв'язок зміцнюється, діти знову знаходять сміливість відчути сонце на своїх обличчях. "Коли ми приїхали в Україну з гуманітарною допомогою навесні 2022 року та влаштувалися жити поряд із біженцями в метро,   ми зрозуміли, що погляд світу буде на лінії фронту", — зазначають режисери.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися