У Харкові встановили незвичайний пам'ятник працівникам водоканалу - де знаходиться (фото)

Він присвячений 140-ій річниці з дати появи у Харкові справжнього водопроводу

У Харкові встановили новий цікавий пам'ятник. Він присвячений працівникам водоканалу, які працюють у "полях". Фотографії харківської новинки з'явилися у харківських каналах Telegram.

Пам'ятник присвятили 140-ій річниці міського водопроводу, яку святкує цього року комунальне підприємство "Харківводоканал". Він розташований в Університетському сквері на площі Свободи, на алеї неподалік "сухого" фонтану.

Він являє собою конструкцію у вигляді відкритого водопровідного люка у тротуарі, з якого наполовину виліз спеціаліст водоканалу у захисній касці та спецуніформі, він спирається руками на кришку люка, на якій лежить розвідний ключ. На люку розміщено стилізований напис "Харківському водопроводу 140 років -2021".

Харків'яни вже встигли оцінити пам'ятник та зробити з ним багато фотографій.

У соцмережах новоспечений пам'ятник порівнюють зі схожими у Черкасах "Сантехніку дяді Васі"

picture
та у Бердянську - "Сантехніку Міші"

BXiFE0bDwpYX0-rHgb8dJDSjE.jpg

Для довідки: водні ресурси почали освоювати із самого заснування міста, проте перший водопровід у Харкові з'явився лише через 200 років - 17 червня 1881 року. Його будували три роки, а для водопостачання використовували воду Карпівського та Павлівського джерел — вона самостійно поступала дренажними трубами на Конторську насосну станцію, а там її фільтрували англійськими фільтрами. Довжина водоводної мережі складала 41,35 км. Вартість тогочасної води була 0,25 копійки за відро.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що у Харкові на будівлі міськради встановили пам'ятну дошку на честь колишнього мера міста Геннадія Кернеса. Її офіційне відкриття відбудеться на День міста 23 серпня о 10:00.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Джерело: https://t.me/kharkiv_1654

Химера

22 серпня 2021, 23:46

Водопроводчик с газовым ключом.

Фима

22 серпня 2021, 16:14

Безобразие!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися