На ринку «Барабашово» у Харкові почалася реконструкція

Відновлення планують завершити до кінця березня.

Реконструкція теплотраси, яка пролягає по території ринку біля ст. м. "Академіка Барабашова", має бути закінчена до кінця березня. Про це повідомив заступник технічного директора КП "Харківські теплові мережі" Олексій Лука, інформують "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської міськради.

За його словами, ця ділянка теплотраси стане резервним варіантом живлення близько 300 багатоповерхівок Північної Салтівки та центру міста від ТЕЦ-3. До війни цю магістраль 10 років фактично не обслуговували через відсутність доступу.

За новим проєктом реконструкції, фахівці прорахували всі можливі проблеми – від близьких ґрунтових вод до комунікацій метрополітену. Замість старих металевих труб у підготовлені бетонні лотки вкладаються попередньо ізольовані, які мають прослужити без ремонтів щонайменше 40 років. Загальна довжина ділянки, яка потрапила під реконструкцію, складає понад 3 км. Орієнтовний термін завершення робіт – кінець березня. А введення магістралі в експлуатацію відбудеться вже після закінчення опалювального сезону.

Водночас котельні "Північ 2, 3, 4" та МЖК "Інтернаціоналіст", які забезпечують теплом та гарячою водою Північну Салтівку, підуть на реконструкцію.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Екологічні збитки Харкову сягають 200 млрд гривень: подробиці

У Харкові накопилося дуже багато будівельного сміття.

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відбулося сьогодні, 10 березня, у місті Харкові. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посланням на інформацію Харківської міської ради.

В рамках заходу Харківський міський голова Ігор Терехов доповів про поточну екологічну ситуацію в місті. Зокрема, він зазначив, що військова агресія стала одним із основних чинників забруднення навколишнього середовища. За попередніми підрахунками, завдані екологічні збитки сягають 200 млрд грн.

Мер зазначив, що через постійні обстріли у Харкові було пошкоджено понад 5,5 тис. об’єктів. Ці руйнування призвели до колосального накопичення будівельного сміття: залишків різноманітних матеріалів, пластику та скла, які потребують термінової переробки.

Ігор Терехов повідомив, що захоронення основної маси відходів здійснюється на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів, робота якого через регулярні обстріли була відновлена лише у вересні 2022 року. Протягом шести місяців сміття та відходи від руйнувань вивозилися на пр. Льва Ландау. Зараз на полігоні працює дробильна машина для переробки будівельного сміття, але її потужності не вистачає.

Також Ігор Терехов звернув увагу на погіршення показників атмосферного повітря. За його словами, через постійні обстріли у Харкові сталося чимало пожеж, у тому числі значних, які супроводжувалися викидами в атмосферу продуктів горіння.

"Впевнений, що разом ми знайдемо шляхи розв'язання зазначених проблем, реалізуємо всі поставлені завдання та відродимо міське еко-середовище", - наголосив мер Харкова.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися