У Харкові продовжують отримувати компенсацію за прихисток переселенців: як подати заяву

За лютий 2023 на компенсацію подали понад півтори тисячі харків’ян.

З 1 по 28 лютого до Центру надання адміністративних послуг м. Харкова та його територіальних підрозділів з повідомленнями про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб звернулося особисто 327 власників житла, і 29 власників надіслали повідомлення електронною поштою. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської міської ради.

З 1 по 5 березня управління соціального захисту адміністрацій районів внесли до реєстру осіб, які розмістили ВПО та подали заяву про отримання компенсації витрат, 1510 заяв від власників житла на отримання компенсації за лютий 2023 року, які прихистили 3195 ВПО.

Нагадаємо, що для отримання компенсації за розміщення ВПО необхідно спочатку подати повідомлення з усіма необхідними документами, а потім, з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним, звернутися з заявою та документами. Заява подається щомісячно, а повідомлення - у випадку зміни кількості розміщених осіб, або якщо особи покидають житло.

Заяви на отримання компенсації та інші документи, які надійшли на електронну адресу departamentsp2018@gmail.com, приймаються та пересилаються для опрацювання до управлінь соціального захисту населення за місцем розміщення житла з 1 числа (00:01) по 5 число (23:59). Заяви, котрі надійшли пізніше, розгляду не підлягають.

З детальною інструкцією та документами, необхідними для отримання компенсації, власники житла можуть ознайомитися за посиланням.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

З Харківської області продовжують евакуювати людей

На Харківщині продовжується евакуація громадян з територій, які щодня зазнають ворожих обстрілів. Це питання обговорили під час апаратної наради 15 березня, інформують "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

"Приділяємо увагу кожній людині, яка потребує евакуації. Громадяни повинні бути розміщені у комфортних умовах відповідних закладів. До того ж необхідно і надалі проводити роз’яснювальну роботу щодо евакуації і запевнити людей, що від’їзд необхідний, аби зберегти їхні життя", – зауважив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Так, наступна евакуація передбачена 16 березня до інтернатних закладів Житомирської області.

"Ми відправляємо до Житомирської області 50 осіб. Це ті громадяни, яких ми вивезли зі службою цивільного захисту. На жаль, на місцях їхнього проживання постійно відбуваються обстріли, вони втратили житло, у деяких навіть постраждало здоров’я. Зокрема, це люди похилого віку, маломобільні громадяни. Спочатку ми їх розміщували в наших закладах, але людей стає все більше, тому виникала потреба у подальшій евакуації громадян", – розповів директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага.

Наразі в управліннях соціального захисту населення Харківщини на обліку перебувають майже 470 тисяч переселенців – це 385 тисяч сімей. З них 125 тисяч – пенсіонери, 83 тисячі – діти віком до 18 років.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися