У Харківській області почалася нова президентська програма: деталі

Цієї весни в Харківській області планують висадити щонайменше 1,2 мільйона сіянців деревних порід.

У межах президентської програми "Зелена країна" лісничі господарства Харківського регіону вже почали висадку. Близько 556 тисяч саджанців висадили у Жовтневому, Зміївському та Гутянському господарствах. Серед сортів дерев, які висаджують на Харківщині – сосни звичайні та сосни кримські. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

"Лише на території Жовтневого господарства майже 6,8 тисячі гектарів площі заміновано. До того ж та частина господарства, що простягається по Золочівській громаді, все ще перебуває під обстрілами окупантів. Де дозволяє безпекова ситуація, висаджуються нові дерева. Адже ми маємо відновлювати ресурси вже зараз", - зазначив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов.

Загалом 164,5 тис. га лісових насаджень області потребують проведення робіт з розмінування. Через це профільні фахівці не можуть провести ретельну перевірку угідь та встановити факти пожеж, незаконних порубів і стану деревини. За останніми даними, дистанційним зондуванням було встановлено понад 2 тисячі теплових аномалій.

Нагадаємо, внаслідок дій окупантів на Харківщині могло вигоріти 20 тисяч гектарів лісу. Збитки екосистемі регіону можуть сягати сотень мільярдів гривень.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області вводять обмеження: подробиці

У Харківській області через мінну небезпеку вводять обмеження на відвідування кладовищ під час Великодніх свят. Про це 28 березня під час брифінгу повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов, інформують "Коментарі. Харків".

"Сьогодні під час засідання Ради оборони Харківської області та Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій задля безпеки громадян було ухвалено рішення про заборону відвідування кладовищ і місць поховань під час Великодніх свят. Обмеження діятимуть на території регіону та першочергово стосуються таких населених пунктів, які перебували під тимчасовою окупацію та де відбувалися активні бойові дії", – розповів Олег Синєгубов.

Начальник ХОВА зазначив, що відповідні території будуть завчасно визначені рішеннями місцевих органів влади – районних, міських, селищних військових адміністрацій у тісній співпраці з підрозділами ДСНС, Нацполіцією. Повний перелік місць, які категорично забороняються для відвідування, буде опубліковано додатково.

Начальник ГУ ДСНС в Харківській області Олександр Волобуєв наголосив, що  після деокупації на території Харківської області вже сталося 137 випадків підриву цивільного населення, внаслідок спрацювання ВНП, в результаті чого загинуло 24 особи та отримали поранення 113 чоловік. "На жаль, велика кількість кладовищ та їх площа унеможливлюють виконання заходів з їх розмінування. Значний фактор у цьому відіграє те, що вкрай складно провести обстеження території яка вкрита металевими предметами", – зазначив начальник обласного главку ДСНС.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися