Чи можуть харків’яни повернути акційний товар – роз’яснення

Щоб залучити більше покупців, перед наближенням свят магазини проводять різноманітні акції та розпродажі.

Часто можна побачити, що продавці розміщують на полицях з акційним товаром таблички з такими написами: "Акційний товар поверненню не підлягає". Така інформація суперечить вимогам законодавства про захист прав споживачів. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Купуючи товар під час розпродажу, споживач має такі ж права, як і під час придбання без акції.

Відповідно до частини 4 статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів", вживання понять "знижка" або "зменшена ціна" або будь-яких інших, аналогічних за значенням, дозволяється лише з додержанням таких умов:

1) якщо вони застосовуються до продукції, яку безпосередньо реалізує суб’єкт господарювання;

2) якщо такого роду знижка або зменшення ціни застосовується протягом визначеного та обмеженого періоду часу;

3) якщо ціна продукції є нижчою від її звичайної ціни.

Дія положень цієї частини поширюється також на продукцію, що є харчовим продуктом.

Якщо ви купили акційний товар, а потім виявилося, що він має недоліки, про які вас не попередив продавець у магазині, ви можете на підставі ст. 8 Закону України "Про захист прав споживачів" звернутися з вимогою повернути кошти за товар неналежної якості або обміняти на аналогічний товар належної якості.

Чи може споживач подати скаргу на товар, придбаний на розпродажі, акції? Так. У разі придбання повноцінного товару на акції споживач має такі ж права, як і у випадку неакційного товару.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Рятувальники Харківщини попередили про діяльність "чорних саперів"

На Харківщині можуть працювати несправжні сапери, попереджає обласне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій. Інформацію про це рятувальники отримали з неофіційних джерел, розповів Суспільне. Харків 10 квітня на брифінгу речник облуправління ДСНС Євген Василенко, інформують "Коментарі. Харків".

"З неофіційних джерел надходить інформація про "чорних саперів", що вони активізувалися на території Харківщини. Нам поки невідомо, хто це і де вони працюють. Можемо попередити, що їхня робота небезпечна. Якщо вони проводять роботи для когось, то ніякі акти, ніякі документи від них не мають юридичної сили", — говорить Василенко.

Якщо просять кошти за розмінування, то це "чорні сапери" За словами речника, до повномасштабної війни ці люди збирали предмети старовини. Коли натикалися на вибухонебезпечні пристрої, викликали саперів рятувальної служби. Де зараз працюють несправжні сапери — інформації немає, говорить Василенко.

До поліції звернень від людей про роботу несправжніх саперів не надходило, розповіла телефоном речниця облуправління поліції Олена Баранник.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися