У Харківській області готуються до початку очного освітнього процесу

У громаді на Харківщині працюють над концепцією відновлення закладів освіти.

Сільські школи низки прикордонних населених пунктів пошкоджені або зруйновані окупантами. На Дергачівщині пропонують створювати опорні школи на базі наявних у населених пунктах громади. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

Заклади будуть забезпечені укриттями. Учнів зі знищених шкіл переводитимуть до опорних.

"Ми працюємо над такою концепцією, адже вже маємо готуватися до відновлення очного освітнього процесу після нашої перемоги. Планується забезпечення освітніх закладів шкільними автобусами, які будуть довозити школярів із сіл та селищ до навчальних закладів", - пояснив перший заступник начальника Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області ведеться підготовка шкіл

У Харківській області розробляють концепцію відновлення Ізюма.

Місто Ізюм – одне з найбільш постраждалих в Харківській області від російської агресії. 80% його житлового фонду пошкоджено чи зруйновано повністю. Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов спільно зі своїм заступником Михайлом Харнамом вчергове з робочим візитом відвідали Ізюм. З місцевим керівництвом вони обговорили відбудову об'єктів критичної інфраструктури, адміністративних та житлових будинків, а також освітніх закладів, інформують "Коментарі. Харків".

Начальник Ізюмської РВА Степан Масельський розповів, що наразі в центрі міста вибрано приміщення, в якому розмістять різноманітні служби: податкову та міграційну, казначейство тощо.

"Майже всі адміністративні будівлі в місті, де розташовувалися територіальні органи, тією чи іншою мірою зруйновані повністю або пошкоджені. Ми вирішили розмістити в одному місці ці служби, аби людям було зручно отримувати послуги. Обрана будівля теж частково постраждала, але ми розпочали замінювати вікна, зараз робимо покрівлю. Потім підготуємо опалення і вже можна буде працювати", – зазначив Степан Масельський.

Крім того, Олег Синєгубов наголосив, що за ініціативи першої леді України Олени Зеленської проходитиме відбудова ізюмської лікарні. Також наразі пропрацьовують питання щодо відновлення навчальних закладів Ізюма.

"Ми відібрали дві школи, які мають порівняно з іншими незначні пошкодження. Їх можна буде відновити найшвидше. Проте, звичайно, основна концепція полягає в тому, щоб поруч або в самому закладі було бомбосховище. Безпека дітей, вчителів та всього персоналу – для нас на першому місці", – зазначив начальник ХОВА. Зокрема, начальник Ізюмської МВА Валерій Марченко зауважив, що на сьогодні в Ізюмі нараховується 3400 учнів, а до повномасштабного вторгнення їх було 4500.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися