У Харківській області намагаються відродити відоме поле лаванди

На Харківщині намагаються відродити поле лаванди, яке пів року перебувало на лінії фронту: коли чекають перших туристів.

Подружжя Гончарових з села Леб'яже у Чугуївському районі намагається відродити біля свого будинку лавандове поле, яке пів року перебувало на лінії фронту. На початку повномасштабної війни родині довелося покинути домівку — поблизу села йшли бої. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на матеріал Суспільне Харків.

Ольга Гончарова оглядає засохлі кущі лаванди — все, що залишилося від її поля. За пів року бойових дій на полі розміром приблизно в один гектар загинуло близько третини рослин.

"Не було прополювання, не було обрізки, тому є такі кущі по полю", — пояснює власниця поля.

Лаванду Ольга разом з чоловіком висадили чотири роки тому.

"Спочатку хотіли яблуні, потім були в думках помідори, але у мене чоловік такий романтичний, тому захотів квітів, і наснилася йому лаванда. Це був спочатку не бізнес, а для душі", — говорить Ольга.

Подивитися на лаванду раніше приїздили туристи, на полі проводили фотосесії. Після повномасштабного вторгнення родині Гончарових довелося тікати.

"Ми місяць просиділи у підвалі, по селу був авіаналіт. Дуже боялися за дітей, тому нам довелося виїхати в інший район Харківської області. Виїжджали на початку квітня, вже полями, тому що траса, найближче перехрестя, вже контролювали російські війська", — розповідає Ольга.

Через тиждень жінка з дітьми виїхала до Черкас, чоловік лишився у Чугуївському районі.

"Інколи навідувався на поле, але пробути тут більш ніж 10 хвилин не вдавалося, тому що були обстріли. Але ми знали, що повернемося додому — це вже сталося восени після українського контрнаступу. Поля не були заміновані, були лише прильоти", — говорить Ольга.

Коли восени чоловік першим повернувся додому, поле заросло бур'янами. Обстрілами побило паркан, вікна та дах будинку подружжя.

"Дуже багато влучань біля двору і такий подаруночок залишили — уламки від снарядів. До нас близько восьми влучань було", — показує залишки від боєприпасу Ольга.

Збитки родина ще підраховує. Вцілілу лаванду жінка оброблює та розсаджує.

"Обрізка для лаванди — це найголовніше. Кущ має такий вигляд, наче вже загинув, але ні — буде зелений. Є такі кущі, які не пережили війну, їх викорчовуємо. І після дощів прополюємо, зранку до вечора працюємо, наскільки вистачає сил", — говорить Ольга.

Прополювати поле допомагають місцеві жительки, серед яких Світлана Бурма. Жінка не виїжджала з села від початку повномасштабного вторгнення.

"Є вулиці розбиті, є хати розбиті. Більш як половина людей виїхали: залишалися на початку повномасштабної війни 208 людей разом з дітьми. А зараз 700 людей. Це важливо для перемоги, що люди знову почали працювати й до своїх домівок повертаються", — впевнена Світлана.

За словами власниці поля Ольги Гончарової, лаванда почне квітнути у червні, тоді й чекає на повернення туристів.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Що у Харкові буде з транспортом: внесено зміни

Рух трамваїв на вул. Плеханівській, на ділянці від вул. Кошкіна до вул. Молочної, буде припинений з 10:00 до 18:00 15 травня. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської міської ради.

Як повідомили у Департаменті інфраструктури, це пов’язано з  необхідністю проведення ремонтних робіт КП "Харківводоканал".

Маршрут курсування трамваїв можна подивитися за посиланням.

Стартувала реєстрація на міжнародну фінансову допомогу для Харківської області

На Харківщині поновили виплати грошової допомоги для постраждалих від війни осіб. Кеш-підтримку надає громадська організація "Мартін-Клуб" у партнерстві з міжнародною організацією гуманітарної допомоги Mercy Corps за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Мінреінтеграції.

Грошова допомога виплачується впродовж трьох місяців. Її розмір складає 2200 гривень на місяць на кожного члена домогосподарства. Подавати заявку можуть люди, які не отримували грошову допомогу від інших благодійних організацій протягом останніх двох місяців.

Як зареєструватися, дивіться за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися