У Харківську обласну раду однозначно проходять 4 партії – соцдослідження

Лідерство поділили діючий народний депутат Юлія Світлична і мер Харкова Геннадій Кернес

У Харківській області найбільш рейтинговими політиками стали мер Геннадій Кернес і колишній голова ОДА і народний депутат Юлія Світлична. Про це йдеться у дослідженні "Соціально-політичні настрої мешканців Харківської області, 4-12 липня 2020", яке провела соціологічна група "Рейтинг".

Згідно із опитуванням, у рейтингу політичних сил на виборах до обласної ради лідерами є партія Блок Кернеса "Успішний Харків", за яку готові проголосувати 30,1% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, та "Опозиційна платформа – За життя" – 22,9% таких респондентів. Партію "Слуга народу" підтримують 12,7%, блок Світличної "Разом!" – 11,5%, партію "Європейська солідарність" – 5,9%, "Партію Шарія" – 4,7%, партію "Батьківщина" – 3,2%. Рейтинг інших сил – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 10%.

Серед місцевих політиків найкраще ставлення у респондентів до Геннадія Кернеса (60% – позитивне, 26% – нейтральне, 13% – негативне), Юлії Світличної (44% – позитивне, 26% – нейтральне, 14% – негативне) та Олександра Фельдмана (36% – позитивне, 37% – нейтральне, 15% – негативне). До Олексія Кучера позитивно ставляться 6%, нейтрально – 26%, негативно – 14%, не знають його – 54%. Інших політиків не знають більше 75% опитаних.

Моделювання виборів голови обласної державної адміністрації показало, що 53,5% із тих, хто взяв би участь у таких виборах та визначився у своїх вподобаннях, підтримали б Світличну. За Фельдмана проголосували б 23,1%, Кучера – 5,7%, Чернова – 3,1%. Рейтинг інших – менше 1%. Тих, хто не визначився, – близько 18%.

59% опитаних не задоволені діяльністю президента Володимира Зеленського, 28% – задоволені. Діяльністю прем’єр-міністра Дениса Шмигаля не задоволені – 61%, задоволені – 7%, не змогли оцінити – 32%. Роботою Верховної Ради не задоволені – 78%, задоволені – лише 8%.

Респонденти краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області, чи країні. Так, лише 14% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 72% – протилежної думки. 31% оцінюють стан справ у області як правильний, 45% – як неправильний. Натомість 51% мешканців області вважають, що справи у їхніх населених пунктах йдуть правильно, 39% – протилежної думки. Молодші та більш заможні респонденти дають більш оптимістичну оцінку на всіх рівнях.

Військовий конфлікт на сході країни (53%) очолює рейтинг проблем загальнодержавного значення серед опитаних. Попри це, респондентів на загальнодержавному рівні хвилюють відсутність роботи, безробіття (39%), неможливість отримати якісне медичне обслуговування (36%), низький рівень зарплат і пенсій (34%), хабарництво і корупція в суді (31%). Особисто для себе опитані вважають найбільшою проблемою низький рівень зарплат та пенсій (50%). Неякісна медицина, підвищення тарифів турбують кожного третього. Безробіття, війна на сході, підвищення цін на основні товари, інфляція – кожного четвертого, хабарництво і корупція у владі – кожного п’ятого.

Аудиторія: мешканці Харківської області від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 1600 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,4%. Терміни проведення: 4-12 липня 2020 р.

Як повідомляли "Харків. Коментарі" раніше, Харківський вуз став кращим у світовому рейтингу серед міст України.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися