Ким славиться "тіньова столиця": читачі "Коментарів" визначають ТОП-30 впливових харків'ян

За підсумками рейтингового голосування "ТОП-30 впливових харків'ян" українці дізнаються, хто на сьогоднішній день може бути удостоєний звання найвпливовішого вихідця з Харкова

Рейтингова платформа порталу "Коментарі" запрошує читачів взяти участь в серії масштабних голосувань і визначити найвпливовіших вихідців  з чотирьох найбільших міст України - Києва, Харкова, Одеси та Дніпра. На цей раз до вашої уваги тридцятка людей, які, на думку нашої редакції та експертів, можуть претендувати на перемогу в рейтингу "ТОП-30 впливових харків'ян".

"Тіньова столиця" України - саме так ми вирішили назвати Харків в нашому рейтингу, і зробили це не тільки заради красного слівця. Судіть самі: саме Харків подарував нашій країні чинного Генерального прокурора і голову Вищого антикорупційного суду, не кажучи вже про "безсмертного" міністра внутрішніх справ. Можна також згадати, що вихідці з цього міста управляли Адміністрацією президента України протягом всієї каденції президента Петра Порошенка. Харків'яни часто гранично амбітні та займають в політиці найвищі пости, а також вкрай успішні у великому бізнесі.

Але хто ж з них має найбільший вплив на бізнесові та політичні процеси як внутрішньорегіонального, так і всеукраїнського масштабу? Чиє ім'я вже вирвалося за межі рідного міста настільки, що про нього знають в кожному куточку нашої величезної країни? Нас цікавить не лише думка харків'ян, а й представників інших регіонів!

Як ми формували рейтинг

На першому етапі роботи наші журналісти склали розширений список з 50-ти впливових харків'ян, який потім передали журі. Кожен з десяти членів суддівської колегії відібрав всього 30 прізвищ, гідних, на їхню думку, включення у фінальне голосування. Голоси кожного судді ми підрахували, та за принципом більшості склали підсумковий список, який ви можете побачити на сторінці рейтингу.

Наші критерії

При формуванні розширеного списку ми відштовхувалися від трьох основних критеріїв: суспільно-політичної ваги людини (посада, визнання, діяльність), її фінансового стану (масштаб бізнесу, розмір бізнес-активів), а також її популярності, яку можна конвертувати в політичні бали у випадку  участі у виборах.

Що ж стосується географічного принципу відбору, то людина потрапляла в наш розширений список за дотримання хоча б однієї з двох умов:

1. Учасник (-ка) голосування народився (-лась) в Харкові;

2. Учасник (-ця) голосування отримав (-ла) в Харкові вищу освіту і тісно пов'язав (-ла) з цим містом своє життя і кар'єру (приклад - Віль Бакіров).

У чому ми сумнівалися

На жаль, нам не вдалося уникнути подвійних і спірних ситуацій. Наприклад, Еліна Світоліна, хоч і народилася в Одесі, але вже в 13-річному віці перебралася до Харкова, а тому цілком могла бути представлена в рейтингу "ТОП-30 впливових харків'ян". Але ми вирішили, що життя Світоліної перестало бути пов'язаним із Харковом з початком її професійної кар'єри. Велику частину часу вона проводить за кордоном, що, втім, природно для професійних тенісистів. Отже, ми вважали логічним включити кращу тенісистку України в рейтинг "ТОП-30 впливових одеситів" за принципом рідного міста.

Хто в журі

Формування тридцятки фіналістів ми довірили найвідомішим українським експертам у галузі політології та економіки, які представляють різні куточки України.

Руслан Бортник - політолог, директор Українського інституту політики, радник у Верховній Раді України (з 2001 по 2014 рр.);

Володимир Воля - політолог-міжнародник;

Олексій Голобуцький - політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій;

Валерій Клочок - політичний і економічний експерт, приватний підприємець;

Світлана Кушнір - політолог, політконсультант і економічний оглядач;

Микола Мельник - генеральний директор Аналітичної групи "Левіафан";

Катерина Одарченко - політтехнолог, засновник Інституту Демократії та Розвитку "PolitA";

Олександра Решмеділова - політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії, кандидат філософських наук;

Михайло Чаплига - політичний аналітик, правозахисник і громадський діяч;

Олексій Якубін - політолог, політичний консультант, кандидат політичних наук.Звертаємо вашу увагу, що голосування буде відкрите до 6 вересня включно, а вже 7 вересня ми оголосимо, кого з харків'ян українці вважають найвпливовішим! Візьміть участь в голосуванні й ви - для цього потрібно зробити всього 3 кліки. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися