У центрі Харкова реставрують легендарну історичну будівлю (фото)

Будинок відомий тим, що в ньому зупинявся відомий оперний співак Федір Шаляпін

У Харкові тривають реставраційні роботи по відновленню Будинку Сурукчі. Бригада будівельників і покрівельників вкладаються в план і всі роботи, заплановані до зимового періоду, добігають кінця, пише СтройОбзор.

На цей час бригада повністю змонтувала елементи кроквових конструкцій покрівлі. Каменярі відремонтували всі втрачені та аварійні ділянки цегляних стін і парапетів в зоні укладання мауерлата.

Бригада покрівельників закінчує комплекс робіт відповідно до технологічних циклів перед монтажем крівлі - покладений утеплювач, гідроізоляційний і пароізоляційні шари, змонтовані лати та ін. Змонтовано та облицьовані елементи вентшахт і слухових вікон. Каменярі на покрівлю вивели кладку через яку зібрали монолітний пояс для обпирання вежі.

На виробництві закінчують збирати вежу. По шаблонах зварили каркас, змонтували лати та облицювали всю конструкцію вежі. На об'єкті повністю зібрана вежа буде піднята і закріплена в первісному положенні протягом декількох днів після завершення основних покрівельних робіт. Також закінчується виробництво вікон і дверей

Скульптори до початку холодів закінчили втрачені елементи архітектурного декору. Всі виготовлені елементи законсервували на складі до весни.

picture

У зимовий час заплановані роботи по монтажу інженерних систем, прокладання трубопроводів і установлення інженерного устаткування. Оздоблювальні роботи розпочнуть навесні, після того, як встановиться плюсова температура.

Архітектори та реставратори тримають на контролі якість і точність виконання робіт з кладки та монтажу металоконструкцій.

Як повідомляли "Харків. Коментарі "раніше, Харківської області виділили 100 мільйонів гривень на новий онкологічний комплекс. За словами голови Постійної комісії Людмили Немикіна тепер головне завдання ефективно і швидко освоїти кошти, розпорядником яких визначено Департамент капітального будівництва облдержадміністрації.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися