У Харківській області посилять надання допомоги: подробиці
У Харківській області відкриють “Центри життєстійкості”
Перша заступниця директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура у ході брифінгу розповіла про ситуацію, яка склалася з ВПО в регіоні. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.
За її словами, зараз в області перебувають на обліку 517,3 тис. внутрішньо переміщених осіб. Найбільшу кількість переселенців зареєстровано в Харківській міській громаді, а також у Зміївській, Валківській та Богодухівській міських громадах.
Вона запевнила, що внутрішньо переміщені особи своєчасно отримують допомогу на проживання. Загальний розмір цих виплат станом на 1 вересня склав понад 7 млрд грн.
В області покращується якість надання соціальних послуг громадян, зокрема психосоціальної підтримки для ВПО. Так, за сприяння ЮНІСЕФ в області планують відкрити перші “Центри життєстійкості”.
Тетяна Печура розповіла, що готується відкриття таких центрів у 6 пілотних громадах. Проте надалі набутий досвід планується розповсюдити на усі інші громади області. До кінця року планується відкрити Центри у Чугуївській, Балаклійській, Пісочинській, Кегичівській, Красноградській та Валківській громадах.
Також розроблений та переданий на розгляд обласній раді проєкт Програми з підтримки ВПО Харківської області на період 2023 – 2027 роки. Програма передбачає реалізацію заходів щодо:
- забезпечення належних умов проживання для ВПО у місцях компактного проживання,
- надання фінансової підтримки переселенцям, яка за умови співфінансування буде спрямована на придбання житла.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що розмір компенсації за програмою “Муніципальна няня” збільшився майже втричі.