У Харківській області посилять надання допомоги: подробиці

У Харківській області відкриють “Центри життєстійкості”

Перша заступниця директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура у ході брифінгу розповіла про ситуацію, яка склалася з ВПО в регіоні. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

За її словами, зараз в області перебувають на обліку 517,3 тис. внутрішньо переміщених осіб. Найбільшу кількість переселенців зареєстровано в Харківській міській громаді, а також у Зміївській, Валківській та Богодухівській міських громадах.

Вона запевнила, що внутрішньо переміщені особи своєчасно отримують допомогу на проживання. Загальний розмір цих виплат станом на 1 вересня склав понад 7 млрд грн.

В області покращується якість надання соціальних послуг громадян, зокрема психосоціальної підтримки для ВПО. Так, за сприяння ЮНІСЕФ в області планують відкрити перші “Центри життєстійкості”.

Тетяна Печура розповіла, що готується відкриття таких центрів у 6 пілотних громадах. Проте надалі набутий досвід планується розповсюдити на усі інші громади області. До кінця року планується відкрити Центри у Чугуївській, Балаклійській, Пісочинській, Кегичівській, Красноградській та Валківській громадах.

Також розроблений та переданий на розгляд обласній раді проєкт Програми з підтримки ВПО Харківської області на період 2023 – 2027 роки. Програма  передбачає реалізацію заходів щодо:

- забезпечення належних умов проживання для ВПО у місцях компактного проживання,

- надання фінансової підтримки переселенцям, яка за умови співфінансування буде спрямована на придбання житла.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що розмір компенсації за програмою “Муніципальна няня” збільшився майже втричі.
Руслан

19 вересня 2023, 19:07

Можу я отримати допомогу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися