У Харківській області активізувалися шахраї: що відомо
У поліції розповіли про типові дії шахраїв та дали поради, як оминути загрозу
Поліція Харківської області звернулася до жителів регіону з проханням бути обачними. У поліції повідомили, за добу шахраї ошукали кількох мешканців Чугуївського району на суму понад 35 тис. грн, повідомляють "Коментарі. Харків".
16 жовтня до районного управління поліції надійшло три заяви від ошуканих громадян. Двоє з них стали жертвами шахрайств, пов’язаних із використанням банківських карток.
Найчастіше люди потерпають під час купівлі товарів за оголошеннями через Інтернет, а також від телефонних шахраїв, які представляються працівниками банків.
У поліції наголосили, щоб убезпечитися від такого шахрайства, потрібно розуміти, як діють шахраї. “Основна схема – дзвінок від “працівника” банку. До вас телефонують, представляються представником банку та під різними приводами просять назвати номер картки та ПІН-код. Наприклад, говорять, що вашу картку заблокували або пропонують підвищити кредитний ліміт, або збільшити відсоткову ставку по депозиту, або скасувати відсотки по кредиту тощо. Людина повідомляє свої дані, а через деякий час у неї знімають гроші”, - попередили про типові дії шахраїв у поліції.
Щоб не потрапити у тенета зловмисників, поліцейські рекомендують дотримуватися наступних порад:
згідно з правилами міжнародних платежів, для отримання переказу на картку будь-якого банку як в Україні, так і за кордоном, достатньо лише номеру картки;
працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації, а також коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть за номером банку;
ніколи не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку;
намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію;
ніколи та ні за яких умов не виконуйте з банкоматом дії, які вам диктує по телефону незнайомець;
для прийому платежів в Інтернеті використовуйте картку з нульовим балансом;
якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок.
“У випадках надходження сумнівної інформації, пов’язаної із перерахунком грошей чи іншими банківськими операціями, одразу повідомляти поліцію за номером телефону “102”, - порадили у поліції.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, як розпізнати шахрайство при працевлаштуванні.