Ветерани АТО/ООС Харківщини все більше потребують психологічної допомоги - ХОДА

Кількість звернень ветеранів на гарячу лінію "Телефону Довіри" збільшилася під час пандемії у кілька разів

У Харківській ОДА провели нараду оперативного штабу з питань координації надання допомоги під час пандемії Covid-19. Про це повідомляє пресслужба ХОДА.

У засіданні взяли участь також представники соціального та департаменту охорони здоров'я ОДА.

Найбільшу увагу було приділено питанню підтримки осіб з інвалідністю внаслідок війни, ветеранів війни та членів сімей загиблих.

"За період пандемії зросла потреба у психологічній підтримці ветеранів бойових дій. Так, за підтримкою на "Телефон довіри" минулого року звернулися 396 учасників АТО/ООС (для порівняння, у 2017-му році - 21 звернення)", - зазначили під час наради.

Заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк повідомив, що ветерани війни Харківської області перебувають на обліку та під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров'я.

"Станом на 1 січня 2021 року на обліку в закладах охорони здоров’я області перебували 43536 ветеранів війни, в тому числі осіб з інвалідністю - 5506, учасників бойових дій – 18511, учасників війни – 13358 осіб. У 2020 році 83,6% ветеранів війни пройшли медичні огляди, у тому числі повні огляди - 35%, часткові - 65%. Амбулаторне лікування протягом минулого року пройшли понад 29 тисяч ветеранів. Для його проведення було виділено понад 723 тис. грн у районах області та 1 млн 287 тис грн - у Харкові", - розповів заступник губернатора.

Під час наради було визначено, що психологічну допомогу ветерани можуть отримувати під час санаторного оздоровлення. За словами представників соцзахисту ХОДА, за минулий рік такою можливістю скористалися понад 1 тисячу учасників бойових дій Харківщини.

Окрім цього під час наради запропонували реалізувати норми Наказу Міністерства охорони здоров'я про Дорожню карту вакцинації від Covid-19. Наказом передбачено можливість проводити щеплення учасників АТО/ООС залишком вакцини, яку використовують під час першого етапу вакцинації.
Нагадаємо, раніше у ХОДА прийняли рішення про посилення карантинних обмежень на Харківщині. "Коментарі" розповідали, що Харківська міськрада пообіцяла не закривати метрополітен.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися