Жителів Харкова та області попередили про небезпеку: що загрожує
Щоб не захворіти, необхідно застосовувати заходи неспецифічної профілактики
Жителів Харківської області попередили про загрозу від кліщів. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ”.
В регіоні при дослідженнях кліщів виділяли збудників туляремії, бореліозу, анаплазмозу, ерліхіозу, бабезіозу. Найбільш поширений – іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Під час укусу кліщем можливе інфікування збудниками декількох інфекцій, що призводить до розвитку мікс-інфекцій з більш тяжкою клінічною картиною.
Жителям Харкова та області нагадали, що на осінній період приходиться другий річний пік активності кліщів в природі, у зв’язку з чим зростає загроза інфікування людей під час відвідування лісу, парків та інших рекреаційних зон. Кліща, який сховався в опалому листі на зимівлю, можливо "потурбувати" при зрізанні грибів або просто загрібаючи листя ногами.
У 2023 році вже в Харківській області було зареєстровано 195 випадків хвороби Лайма. В області за результатами багаторічного моніторингу визначено 445 територій, де є природні осередки цієї інфекції.
Специфічна профілактика проти інфекцій, які передаються кліщами, не розроблена (крім вакцини проти кліщового енцефаліту, осередки якого не виявлені на території Харківської області). Тому, щоб не захворіти, необхідно застосовувати заходи неспецифічної профілактики.
“Якщо ж кліщ все ж вкусив, то для виключення ризику захворювання рекомендуємо дослідити кліща на “кліщові” інфекції, що можливо зробити в нашій установі (тел. 315-02-27). Якщо кліща неможливо дослідити або він виявився інфікованим, необхідно негайно звернутись до лікаря-інфекціоніста”, - наголосили в держустанові..
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що жителям Харкова та області нагадали, що з настанням холодної пори року підвищується рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, зокрема на COVID-19. Як захиститися від хвороби, читайте за посиланням.