Українська статистика по смертях від коронавірусу відрізняється від міжнародної

Харківський лікар прокоментував статистику університету Джона Хопкінса

Завідувач лабораторії імунореабілітації Харківського інституту імунології та мікробіології Андрій Волянський пояснив чому за статистикою університету Джона Хопкінса в Україні 88 тисяч смертей від коронавірусу, а не 83, як показується лічильник РНБО. Відповідну посаду лікар опублікував на своїй сторінці у Facebook.

"Чому університет Джона Хопкінса приписує нам зайві 5 тисяч? Вчені у Балтиморі – конспірологи? Ні, просто вони корелюють свої дані з даними Держстату України. Де фіксують померлих у відповідність до свідоцтв про смерть. А чому РНБО, МОЗ та НСЗУ не корелюють? Чи не знають про існування щомісячних зведень Держстату? Швидше тому, що 83 менше, ніж 88. Якщо ж говорити про додану смертність, то вона вже перевищила 150 тисяч, а до кінця року сягне 200 тисяч", — написав лікар.

Контекст :

 Завідувач лабораторії імунореабілітації Харківського інституту імунології та мікробіології Андрій Волянський заявив, що пандемія закінчиться вже до нового року, однак у світі ще довго "тлітимуть" численні осередки пандемії. Відповідний пост він опублікував у своєму Facebook.

 На Харківщині з лютого 2021 року штабом з ліквідації наслідків коронавірусу керував Олександр Скакун, проте тепер він виконує обов'язки голови ХОДА. Новим керівником штабу став заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

 Навчальний рік у харківських освітніх закладах триватиме до червня через тритижневі канікули восени. Про це повідомила директор Департаменту освіти міста Ольга Деменко. Вона зазначила, що у Департаменті вирішили продовжити осінні канікули до 5 листопада, щоб уже з понеділка, 8 листопада, школярі продовжили навчатися в очному режимі.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися