Пряме ракетне попадання в харківську ядерну установку не несе жодної небезпеки для жителів

Експерти перевірили рівень радіації у Харкові

Харківський бізнесмен та фізхімік за базовою освітою Юрій Сапронов заявив, що "Джерело Нейтронів" не може вибухнути і не несе жодної загрози жителям навіть за прямого ракетного попадання. Відповідний пост Юрій опублікував на своїй сторінці у Facebook та зазначив, що він брав участь у 2010-2012 році в процесі здачі установки при фінансуванні США.

"Розроблена дослідницька ядерна установка "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів" (ІЯУ) призначена для отримання нейтронів та використання їх у фундаментальних та прикладних дослідженнях, а також для навчання та підготовки спеціалістів для атомно-енергетичної промисловості України. Точка. Не треба лякати людей. Коротко, щоб було зрозуміло піплу: Склад схожий зі складом бомби, але кількість нижче так званої критичної маси, а отже ланцюгова реакція неможлива. Таких кількостей збройового плутонію точно не залишилося, вірніше його забрали. Є ізотопи. І все. Лише наука. Нехай завтра рашка піз**ане прямим попаданням у джерело нейтронів - НІЧОГО не станеться. Не буде радіації. Заспокойтесь панікери. Помре лише суперсучасна наука у Харкові. Крапка", - написав Юрій.

Контекст:

У Харкові на 27 березня рівень зовнішнього гамма-випромінювання становить: 0,11-0,13 мкЗв/год, що не перевищує природну норму. Відповідні дані опублікували фахівці ГУ "Харківський ОЦКПГ МОЗ".

Біля ядерної підкритичної установки виявили нерозірваний реактивний снаряд РСЗВ 9К58 "Смерч". За інформацією Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут", снаряд створює потенційну небезпеку нового вибуху безпосередньо поблизу ядерної установки. Проте зараз на установці немає критичних пошкоджень, але відмічені численні пошкодження вікон та обшивки будівель. Через постійні обстріли зараз не можна повністю знешкодити снаряд.

По Україні вночі, 24 лютого, без оголошення війни війська РФ завдали ракетних ударів. Харків'яни масово почали покидати місто, скуповувати все у супермаркетах та ховатися у метро чи підвалах. При цьому в Росії відмовляються називати таке вторгнення війною, а м'яко заявляють, що це якась спецоперація. Уряд РФ навіть заборонив своїм громадянам виступати проти війни й запевняє, що їхні війська не бомблять мирні міста. При цьому частину Харкова вже зруйновано.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися