Контрнаступ ЗСУ під Харковом ставить під загрозу атаки Росії біля Ізюму

Контрнаступальні дії Збройних Сил України на півночі Харківської області створюють загрозу для атак російських окупантів на Ізюмському напрямку

Контрнаступальні дії Збройних Сил України на півночі Харківської області створюють загрозу для атак російських окупантів на Ізюмському напрямі. Про це стало відомо з нового аналізу, який опублікували експерти американського Інституту вивчення війни.

За даними експертів, метою контрнаступу ЗСУ на Харківщині є вихід до кордону з Білгородською областю, а також позбавити Харків від обстрілу артилерії. Аналітики зазначають, що російські нацисти можуть перемістити війська з району Ізюму на північ, щоб завадити контрнаступу України та зупинити подальше просування ЗСУ. Дії українських захисників відволікатимуть окупантів від розгортання своїх сил на інших напрямках. Контрнаступ ЗСУ має розірвати російські зусилля в районі Ізюму, а нинішні здібності загарбників не здатні завадити атакам українських сил навіть у разі підкріплення.

Нагадаємо, що 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну, назвавши цей акт агресії "спеціальною військовою операцією". Однією метою супротивника була саме окупація Харкова, проте ворожі війська так і не змогли досягти успіхів у місті. З овітник глави Офісу Президента України Олексій Арестович заявляв, що у Росії не вистачить сил, щоб взяти Харків, а обстріл міста продовжуватиметься для відволікання уваги. Експерти з Conflict Intelligence Team солідарні з ним і додають, що таким чином Росія намагається перекидати колони через Куп'янськ, через Старобільськ у бік Сєверодонецька чи Лисичанська.

Найбільш запеклі бої на сьогодні йдуть під Ізюмом, у районі Сєверодонецька, Попасної, Лисичанська, а також у зоні Операції об'єднаних сил на Донбасі. Також російські нацисти продовжують блокувати українських захисників Маріуполя на комбінаті "Азовсталь", який регулярно обстрілюють із артилерії та авіації. Територія підприємства піддається постійним штурмам.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися