У Харкові хірурги проводили операції в будівлях, що тремтіли від вибухів.

Як працює у війну Інститут невідкладної хірургії у Харкові

У Харкові хірурги з Інституту загальної та невідкладної хірургії імені Зайцева працювали у будівлях, що тремтіли від вибухів. Про це розповів директор інституту Валерій Бойко.

"Коли військові дії розпочалися тут, переїхав жити до лікарні. Скільки пацієнтів лікував за часи війни — не рахував. У тому числі були діти. Поранений хлопчик був із Салтівки, 13 років. Страшно бачити, як життя людини, яка начебто має бути ще безтурботною, радісною, простою, дуже ламається. Ламається від якогось секундного вибуху. Це тепер зовсім інша людина, і назвати її дитиною тепер, мабуть, не вдасться. Дуже багато поступало мирних жителів. На жаль, особливості сучасної бойової травми такі, що вони дуже вражають людей і тому надходять дуже тяжкі хворі, тяжкі поранення. Довелося оперувати в таких умовах, коли будівля здригається від вибухів", - сказав Михайло Свірський.

Контекст:

Начальник штабу спецпідрозділу "Кракен" полку Азов Костянтин Немічев заявив, що війська РФ перегрупувалися на Донецьку та Луганську області. На Харківщині, за словами Костянтина, триває зачистка залишених маленьких військових груп РФ. Після його слів через тиждень ЗСУ провели успішний контрнаступ на Харківському напрямку та відкинули ворога. Наразі РФ доводиться зміцнюватися в Харківській області та перекидати додаткові сили для утримання вже зайнятих позицій.

Найбільш запеклі бої на сьогодні йдуть під Ізюмом, у районі Сєверодонецька, Попасної, Лисичанська, а також у зоні Операції об'єднаних сил на Донбасі. Найгарячіша точка - це Луганська область. Ворог настає з Попасною в різні боки та хоче оточити українських військових у Сєвєродонецьку.

Нагадаємо, Російська Федерація 24 лютого близько 4 години ранку завдала ракетних ударів по військових об'єктах усієї України. Після цього почалося масштабне вторгнення з усіх боків, яке мало, за планами РФ, закінчитися досить швидко. У Росії заявляють, що це якась "спецоперація" для порятунку "російського світу" від "нацизму". При цьому Росія запевняє, що їхні війська не бомблять мирні міста, а якщо й бомблять, то виключно з вини української армії. Багато відомих росіян висловилися та висловлюються проти війни, а також допомагають українцям за кордоном і за це на батьківщині їх постійно називають "зрадниками".Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися