З усієї України до Риги переїжджали здебільшого харків'яни

З усієї України до Риги переїжджали здебільшого харків'яни

Столиця Латвії Рига активно приймає українських біженців із самого початку війни. Ситуацію з українськими дітьми прокоментував мер Риги Мартінш Стакіс.

"Нам пощастило, що у нас найбільша українська школа поза Україною. Ми за найкоротші терміни розширили цю школу, взяли додаткове приміщення в університеті - це цілий поверх, щоб у нас було місце, де діти могли б навчатися. Те, що у нас є школа нацменшин, де частину предметів викладають російською мовою.Для них це був великий плюс.Є діти, які ходять до шкіл.Позиція нашого уряду була в тому, що діти з України повинні йти до латиських шкіл, а наша, що ризька позиція - дозволити їм вибрати. Більшість із них обрала російськомовні школи, тому що в першу хвилю до нас прибували люди переважно з російськомовного Харкова", - розповів мер Риги.

Контекст:

Начальник штабу спецпідрозділу "Кракен" полку Азов Костянтин Немічев ще в травні заявив, що війська РФ перегрупувалися на Донецьку та Луганську області. На Харківщині, за словами Костянтина, тривала зачистка залишених маленьких військових груп РФ. Після його слів через тиждень ЗСУ провели успішний контрнаступ на Харківському напрямку та відкинули ворога. Наразі РФ доводиться зміцнюватися в Харківській області та перекидати додаткові сили для утримання вже зайнятих позицій. За допомогою перекинутих резервів Росія намагається контратакувати українські сили та місцями їм це вдається. Через такі контрнаступи їм стало зручніше обстрілювати Харків, що вони регулярно і роблять.

Нагадаємо, Російська Федерація 24 лютого близько 4 години ранку завдала ракетних ударів по військових об'єктах усієї України. Після цього почалося масштабне вторгнення з усіх боків, яке мало, за планами РФ, закінчитися досить швидко. У Росії заявляють, що це якась "спецоперація" для порятунку "російського світу" від "нацизму". При цьому Росія запевняє, що їхні війська не бомблять мирні міста, а якщо й бомблять, то виключно з вини української армії. Багато відомих росіян висловилися та висловлюються проти війни, а також допомагають українцям за кордоном і за це на батьківщині їх постійно називають "зрадниками".



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися