На Харківщині планують зводити модульне житло для лікарів

Деокуповані громади необхідно забезпечити медичними кадрами.

Одним з найголовніших питань на деокупованих територіях Харківщини є забезпечення надання медичних послуг населенню, а також відновлення житла для медичних працівників, які будуть повертатися та працювати. Як повідомляють "Коментарі. Харків", про це говорилося під час візиту в регіон міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.

Щодо відновлення медичних закладів і житла для працівників охорони здоров’я Харківська ОВА наразі веде переговори з міжнародними організаціями. Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов, планується, що в Ізюмі на території лікарні розташують модульні будинки для лікарів або медперсоналу.

Зараз у звільнених від окупантів населених пунктах мешкає близько 40% населення, порівняно з довоєнним часом. Так само 30-40% медиків сьогодні працює в лікарнях на цих територіях.

“В окремих лікарнях не вистачає рентгенолога, бракує хірургів, анестезіологів, стоматологів. Усе це будемо вирішувати за допомогою лікарів-волонтерів або лікарів, які працюватимуть вахтовим методом”, - розповів Максим Хаустов.

Проте на цих територіях посилено працюють бригади медицини катастроф МОЗ і центрів екстреної медичної допомоги.

“Якщо немає вузького спеціаліста там, де розташована лікарня, пацієнта привезуть у заклад, де ці фахівці є, щоб гарантувати надання якісної меддопомоги кожному”, - підкреслив міністр охорони здоров'я України.

Також бригади медиків роблять подворові обходи. Зокрема, це стосується людей похилого віку, які часто не звертаються по медичну допомогу через відсутність зв’язку.

“Верховна рада нещодавно ухвалила закон, який дозволяє залучати нам медпрацівників до роботи на інших базах із збереженням зарплати по основному місцю роботи. Тому бар’єрів немає. До того ж у нас є можливість залучати іноземних спеціалістів, зокрема “Лікарі без кордонів” підтвердили, що вони на перший запит чи в анестезіологах, чи в хірургах, чи в людях, які надають реабілітаційну допомогу, одразу забезпечать привезення цих лікарів у ті заклади, в які ми скажемо”, - сказав Віктор Ляшко.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися