У Харкові повернуть землю у комунальну власність, де будували елітний житловий комплекс

Вартість земельної ділянки під забудову складає майже 6 млн гривень.

Прокуратура відстояла інтереси громади Харкова — до комунальної власності буде повернута земельна ділянка, на якій самочинно будували елітний житловий комплекс. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури.

Суд задовольнив позовну заяву керівника Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова в інтересах держави в особі Харківської міської ради до двох підприємств про скасування рішень державного реєстратора та зобов’язання повернути земельну ділянку площею майже 0,3 га та вартістю понад 6 млн гривень.

Прокурори встановили, що в Шевченківському районі міста Харкова, поблизу ст. метро "Наукова", здійснюється самовільне будівництво житлового комплексу. Він мав складатись з однієї 18-поверхової будівлі бізнес-класу, у якій мали бути розташовані офісні та торгівельні приміщення, а також 371 квартира.

Проте будівництво на вказаній землі проводиться самочинно, земельна ділянка самовільно захоплена, відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо об’єктів, які нібито перебували на вказаній ділянці, внесені незаконно на підставі неналежних документів. Крім того, зареєстроване повідомлення щодо вказаного будівництва містить недостовірні дані, що є підставою для їх скасування у судовому порядку.

Таким чином, будівництво та експлуатація цього об’єкта прямо порушують права та інтереси Харківської міської ради. Крім того, це призводить до нераціональної забудови населених пунктів, невідповідності збудованих об’єктів нерухомості встановленим вимогам законодавства, що є порушенням прав територіальної громади.

26 грудня Господарський суд Харківської області задовольнив позовну заяву прокуратури. Забудовник повинен привести земельну ділянку у придатний для використання стан, який існував до початку дій щодо самовільного захоплення, включаючи знесення будь-якого самочинно збудованого нерухомого майна (в тому числі паркану, фундаментної плити, частково цокольного поверху), а також поновлення стану ділянки після проведених земельних робіт.

Наразі триває строк на апеляційне оскарження рішення.

picture

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

На Харківщині підірвався автомобіль з подружжям —чоловік поме

За процесуального керівництва Дергачівської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 30 грудня у с. Борщова Харківського району біля лісу автівка, в якій перебувало подружжя, наїхала на вибуховий пристрій.

65-річний чоловік загинув на місці. Його 63-річна дружина отримала травми, наразі вона перебуває у лікарні.

Досудове розслідування проводять слідчі ВП №1 Харківського районного управління поліції №2 ГУНП в Харківській області.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися