Як отримати допомогу при народженні дитини та «пакунок малюка» у 2023 році

Допомогу можна оформити на одного з батьків чи опікунів.

При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено незважаючи на воєнний час, а також про "пакунок малюка".

У Мінсоцполітики розповіли, як отримати грошову допомогу при народженні дитини, повідомляють "Коментарі. Харків".

Допомогу оформлюють на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк. Зверніть увагу, що оформлення можливе протягом 12-ти місяців з дня народження дитини та протягом періоду дії карантину і ще одного місяця після його завершення.

Для оформлення допомоги онлайн потрібно:

1. Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.

2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги та накладіть електронний підпис.

3. Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту.

4. Не пізніше ніж наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вам призначать допомогу (у разі правильно заповненої форми).

Або скористайтеся комплексною послугою "єМалятко" на порталі Дія.

Для оформлення допомоги офлайн потрібно:

1. До органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання необхідно подати такі документи:

– заяву одного з батьків,

– свідоцтво про народження дитини,

– особовий банківський рахунок для соціальних виплат,

– опікунам – рішення суду про встановлення опіки,

– документи, що засвідчують народження дитини (у разі народження дитини за межами України).

2. Зверніть увагу, що термін розгляду документів, поданих у паперовій формі, становить 10 днів.

Наразі розмір допомоги при народженні дитини складає 41280 гривень. Одноразово допомога виплачується в сумі 10320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.

Як отримати "Пакунок малюка"

При народженні дитини кожна сімʼя має право не тільки на отримання допомоги, а й одноразової допомоги "пакунок малюка" у натуральній або грошовій формі.

Отримання "пакунка малюка" в натуральній формі

Одноразова натуральна допомога "пакунок малюка" видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності "пакунка малюка" в закладі охорони здоров’я, або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування отримувача.

У разі неотримання "пакунка малюка" у закладі охорони здоров’я, заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

Перелік документів та порядок отримання грошової компенсації вартості "пакунка малюка" можна подивитися за посиланням.

Зверніть увагу, якщо дитина народилась на тимчасово непідконтрольній українській владі території ознайомтесь із роз'ясненнями Мін'юсту.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

ООН направила на Харківщину фури з гуманітарною допомогою: хто отримає

12 січня начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов провів робочу зустріч із гуманітарною координаторкою ООН в Україні Деніз Браун. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

Очільник ОВА подякував за системну допомогу для Харківської області, а також за швидке реагування на всі запити, які подаються. 

"Наразі є три основні напрямки на Харківщині, які потребують особливої уваги, кожен має свої проблеми – Ізюм, Куп’янськ, Вовчанськ. Наприклад, в Ізюмі вдалося відновити роботу 6 котелень із 23, інші мають серйозні руйнування. А от у Куп’янську навпаки – цілі котельні, але значно пошкоджена житлова інфраструктура і місто піддається обстрілам", – зазначив Олег Синєгубов. 

Він наголосив, що найскладнішою ситуація залишається у Вовчанську, оскільки до вторгнення місто отримувало газ через рф. Наразі там можливе електричне опалення. До того ж місто й досі потерпає від обстрілів.  

Деніз Браун зазначила, що учора команда ООН доставила у Куп’янськ 10 фур із гуманітарним вантажем. Зокрема, було передано набори для швидкого ремонту, медикаменти, одяг та ковдри, а також індивідуальні обігрівачі.

"Як тільки закінчиться та допомога, яку ми доставили, то надішлемо ще. Це питання перебуває на постійному контролі. Насправді там на день майже по 50 запитів. Будемо закривати всі питання, які зможемо", – сказала Деніз Браун.

Невдовзі таку ж гуманітарну допомогу від ООН планують відправити до Вовчанська.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися