Під час розбору завалів рятувальники Харківщини потрапили під повторний ворожий обстріл

Рятувальники ДСНС розбирали завали, під якими знаходяться загиблі.

23 лютого близько 10-ї ранку ворог здійснив обстріл по смт. Дворічна Куп’янського району області. Внаслідок влучання ракети було зруйновано 4-х поверхову будівлю адміністрації селищної ради. Також горіли конструктивні елементи будівлі. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію обласного главку ДСНС.

До місця події виїхали рятувальники на 2-х автоцистернах та 4-х спеціальних аварійно-рятувальних автомобілях (САРМ). По прибуттю, з’ясувалось, що під завалами в підвалі знаходяться тіла двох жінок.

Рятувальники одразу приступили до розбору конструкцій. Під час проведення робіт сталася ціла серія повторних обстрілів. Окупанти прицільно били по рятувальникам. В наслідок обстрілу було пошкоджено 4 одиниці техніки ДСНС. Особовий склад не постраждав. Аварійно-рятувальні роботи призупинено.

За попередньою інформацією постраждав чоловік місцевий мешканець, який під час обстрілу перебував поряд з будівлею.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Що зміниться у школах Харкова

Заклади загальної середньої освіти мають самостійно вирішувати, якою формою увічнювати пам’ять своїх випускників. Про це 22 лютого йшлося на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища, де обговорювалися питання вшанування загиблих учнів та випускників шкіл, інформують "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської міської ради.

Як повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко, це питання слід вирішувати системно. За її словами, присвоєння імен навчальним закладам - радянська традиція, тому департамент вважає, що навчальні заклади слід позбавити імен, аби школи вшановували власних героїв іншими способами. Особливо гостро це питання постало у річницю загибелі Данила Дідіка під час теракту біля Палацу спорту в лютому 2015 року.

"Школа №11, де навчався Даня Дідік, - школа справжніх героїв. Її випускник, військовослужбовець Василь Мельников ще у 2003 році ціною власного життя врятував курсанта. І сьогодні на стінах школи є меморіальна табличка йому та Данилу Дідіку. Ще два випускники цієї школи загинули під час війни: Данило Семененко під Луганськом, нагороджений Указом Президента України орденом "За мужність" 3-го ступеня, та Олександр Кравченко, який звільняв Харківську область. Два тижні тому до міського голови звернулася ініціативна група випускників школи №11 щодо присвоєння навчальному закладу імені Данила Семененка. Чиє ж ім’я присвоювати школі - Данила Дідіка, Данила Семененка чи Олександра Кравченка? А у школі №126 в Холодногірському районі загинули п’ять випускників", - зазначила директор департаменту.

Ольга Деменко підкреслила, що у кожній школі, яка втратила колишніх учнів, можна створити музеї, меморіальні кімнати, увічнити пам’ять героїв на меморіальних дошках або обрати інші варіанти, відійшовши від тоталітарної звички присвоювати імена.

Більшість членів топонімічної комісії підтримали таку ідею. Директор департаменту повідомила, що питання щодо перейменування шкіл планують винести на сесію міськради.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися